HC Spartak ChoceňTJ ORLI Lanškroun

1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Jan Ruščák | | A-Tým

Orli vezou z Chocně 3 body

Po výborném a bojovném výkonu porazili muži loňského finalistu ligy na jeho ledě 3:1.

HC Spartak Choceň:

Koutský - Pecháček, Šeda, Novák, Knytl, Novotný, Pazdera - Krejza, Adámek, Prachař, M. Pilař, Michalec, L. Pilař, Lichtág, Pulpán, Procházka, Polák. Trenér Jindřich.

TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter - F. Kužílek, Pražák, Macháček, Mann, Šlezingr, Verner - Pejcha, Řehák, Marek - Drlík, Janík, Šembera - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek

Branky: 57. Adámek (Novák) - 13. Pirkl (Šembera), 44. Dvořák (Pirkl), 55. SHG Drlík

Vyloučení 4:3, využití 0:0, oslabení 0:1
Střely 38:36 (10:9, 12:14, 16:13)

Diváci: 324

Komentář

K zápasu do Chocně jsme odjížděli nejen bez dlouhodobě zraněných Nastoupila a Vogela, ale i bez Kačerovského, Krče a většiny juniorů. První mistrák za muže si tak zahráli obránci Šlezingr a junior Verner.
První třetina přinesla vyrovnanou hru. Hned v úvodu jsme měli výhodu přesilové hry z dobrými šancemi. V 6. minutě neproměnil Švub sólový nájezd. Radovali jsme se ve 13. minutě, když při obléhání branky našel Šembera Olivera Pirkla, který svátek oslavil gólem - 1:0. Od té doby jsme byli až do přestávky lepším týmem. V 17. minutě zachránila domácí tyčka, potom Drlík projel sám až před brankáře bez gólového zakončení. Orli hráli s velkým nasazením, dobře bruslili a nenechávali domácím ani metr ledu.
Převahu jsme si přenesli i do druhé části. Pirkl zachytil odražený puk a jel sám na branku. Jeho střelu ještě dorážel Dvořák. Po chvíli to samé předvedl Šembera. Marek střílel z dobré pozici těsně vedle. Šance měla i Choceň a v závěru třetiny nás zle svírala. Výborný Nimmerrichter byl vždy na místě. Úplný závěr třetiny patřil opět nám. Řehákova jedovka vypadla domácímu gólmanovi z rukavice a puk ležel volně vedle něho. V poslední minutě tlačili marně puk za čáru Švub, Pirkl a Dvořák.
Velká radost přišla ve 44. minutě, když Pirklovu akci zakončil gólově Tomáš Dvořák. Domácí si vzali timeout a zhruba 5 minut nás zle svírali a nechali opět vyniknout Nimmerrichtera. V 54. minutě musel na trestnou Janík. Naši bojovali jako lvi a Matěj Drlík po úniku v oslabení zvýšil na 3:0. Až v 57. minutě se podařilo domácím vstřelit čestný úspěch. Ale Orli si už zápas pohlídali a domácím nepomohla ani 67 sekundová hra bez brankáře.
Po výborném výkonu všech hráčů tak Orli odváží z ledu loňského finalisty ligy zaslouženě 3 body. Nejlepším hráčem Orlů byl rovněž zaslouženě vyhlášen brankář Kamil Nimmerrichter, který pochytal 37 střel Chocně.

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )