Orli po neskutečné první třetině zdolali vítěze ligy kraje Vysočina.

HC Lvi Chotěboř:

Hamarič (21. Pešek) - Pecen, Mašek, Pejchal, Slanař, Březina - Hospodka, Svoboda, Vlček - Hendrych, Ludvík, Kadleček - Sedláček, Vantuch. Eis. Trenér Cachnín.

TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter (31. Kaplan) - Paclík, Nastoupil, Dvořák, Kužílek, Bureš, Mann - Kačerovský, Pirkl, Šembera - Pejcha, Markl, Vogel - Novotný, Jáneš, Švub - Marek. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 28. Ludvík, 32. PPG Hendrych, 46. Eis, 52. Hendrych - 3. Švub (Novotný), 7. Markl (Kužílek), 9. Šembera (Pirkl, Nastoupil), 11. Jáneš (Kačerovský, Paclík), 18. Nastoupil (Paclík), 18. Šembera (Pirkl), 23. Jáneš (Novotný).

Vyloučení 0:2, navíc Markl 5+OK, využití 1:0.

Diváci: 100

Komentář

K dalšímu přípravnému utkání vyjeli Orli na led aktuálního vítěze ligy kraje Vysočina. Chotěboř v přípravě ještě neprohrála (vyhrála i v Hlinsku 6:5) a souboj s námi byl pro ni generálkou na nedělní start tamní ligy.
Už ve 3. minutě otevřel skóre Vojtěch Švub. Orli se prosazovali dobrým pohybem a kombinacemi. Dařila se i koncovka, skóre narůstalo a po první části vedli velmi překvapivě 6:0. Ve 23. minutě zvýšil junior Martin Jáneš už na 7:0. Až potom se prosadili i domácí. V polovině utkání dostal Markl trest na 5+do konce za hru vysokou holí. V pětiminutovém oslabení jsme sice inkasovali jen jednou, ale obraz hry se změnil. Chotěboř byla ve druhé polovině zápasu lepší, vytvářela si tlak, ale naši borci dobře hlídali zadní vrátka a jasně dovedli utkání k výhře. Velmi dobře nám zachytali oba brankáři.
Příprava bude pokračovat v pátek 20. září od 19:00 hodin v Moravské Třebové a zakončí ji dvě domácí utkání s Poličkou (neděle 22. září od 17:00) a s Moravskou Třebovou (pátek 27. září od 19:00).

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )