Jan Ruščák | | Mladší žáci

Mladší žáci ukončili Orlí sezónu - aktualizováno

Hokejové soutěže skončily. Jako poslední se představili mladší žáci Orlů. Nově přidáno hodnocení celé sezóny od trenéra Jiřího Kollerta.

V sobotu 30. března se v naší HBM odehrál poslední zápas sezóny. Mladší žáci Orlů v něm remízovali s Moravskou Třebovou 6:6. A byla to trochu smolná remíza. Po úvodním náporu hostů, třetího týmu tabulky, naši hráči rychle převzali iniciativu. Byli lepším týmem a ujali se vedení 2:0 brankami Dominiky Blažkové. Moravská Třebová potom celý zápas neúspěšně dotahovala. Po dvou brankách Jakuba Langra a zásazích Tomáše Kukuly a Jonáše Tomeše vedli Orli ve třetí části už 6:4. Bohužel v závěru hosté přeci jen srovnali. 

Mladší žáci se po slabším úvodu soutěže rozehráli ke kvalitním výkonům. Díky velmi dobré práci trenéra Jiřího Kollerta mladšího začali hrát pěkný nesobecký kombinační hokej a vyhrávat. Z posledních 12 zápasů bodovali šestkrát (5 výher a 1 remíza). V tabulce bodově dotáhli soupeře, ale na zlepšení 10. místa to už nestačilo. Jejich výkony a hra jsou ale příslibem do budoucna. Nejproduktivnějším hráčem se stal kapitán Jakub Langr (28 zápasů, 48 gólů a 10 nahrávek). Úspěšný kádr mladších žáků tvořili brankáři Vojtěch Smrkal a Filip Moravec, hráči Jakub Langr, Jonáš Tomeš, Petr Hrdina, Tomáš Kukula, Dominika Blažková, Max Stránský, Josef Launer, Tadeáš Kopp, Matěj Koubek, Jakub Sklenář, Václav Picek, Ladislav Špičák, Daniel Nagy a Dominik Beneš. Trenér Jiří Kollert ml.


Zhodnocení celé sezóny očima trenéra Jiřího Kollerta:

"Speciální poděkování přichází "taxikářům" (tak nazývám rodiče) bez kterých se ten náš krásný sport nemůžeme dělat. Vím, jak časově se náročný hokej je a mockrát děkuji, že nám dáváte příležitost, abychom vaše děti naučili nějaké nové dovednosti, které si mohou přenést i do osobního života.

Dále chci poděkovat všem, co mi v sezóně pomáhají. Nechci nikdy na nikoho zapomenout, ale vyzvedl bych paní Langrovou (vedoucí mužstva), p. Hrdina a p. Smrkal, kteří  chodili otevírat dvířka k trestné lavici. Kluky trenéry, kteří mě vypomohli buď při zápasech nebo mě zastoupili v nepřítomnosti. Děkuji emotivním fanouškům, kteří nás podporovali i v dobách kdy se nedařilo.

Na začátku sezóny jsem měl větší očekávání, než které přišlo po prvních deseti kolech. Myslel jsem si, že uděláme více radosti. Bohužel se nám to nedařilo, ale sílu mi dodávali kluci, u kterých jsem viděl postupné zlepšování. Zlomem sezóny bylo vycestování na turnaj v Třebechovicích, kde se nám podařilo celý turnaj vyhrát a potom na domácím turnaji se nám podařilo urvat druhé místo. Najednou jsem viděl, že si kluci uvědomili, že mohou vyhrávat. Je to hodně o sebevědomí. Potom už mi kluci dělali opravdu radost. Začali jsme vyhrávat proti soupeřům, se kterými se to nečekalo. To byly skvělé pocity a vidět kabinu v radosti mi dodávalo velkou energii.

Další sezóna je za námi a já určitě letos nepodcením letní přípravu, jelikož bude klíčová pro nastartování další nové sezóny. V loňském roce jsem myslel, že jsme udělali maximum. Nyní na to mám trochu přísnější názor.

Budu sledovat kluky, které pošlu dále do hokejového světa a budu věřit, že je jednou uvidím hrát za naše A-mužstvo.

Mějte se krásně, ať se vám všem daří a budu se těšit na další sezónu."

Jiří Kollert, trenér mladších žáků.

SpravnySport

Aktuální články

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!! 

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...

TERMÍNY LETNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ V HEROLTICÍCH - ČERVEN 2024

Termíny letního soustředění v Herolticích, která proběhnou v rámci letní přípravy v červnu:7. - 9.6.2024 - MUŽI14. - 16.6.2024 -...