středa 04.10.2023, 18:30

Spartak Nové Město nad MetujíTJ ORLI Lanškroun

6:5 (5:0, 1:2, 0:3)

Spartak Nové Město n. Met. - Orli Lanškroun 6:5

Po katastrofální první třetině (0:5) muži mohutně dotahovali, ale je z toho jen další prohra o jednu branku.

Spartak Nové Město nad Metují:

Čáp - Velínský, Pohl, Mert, Dufek, Lhotský, Burdych - Šťastný, Novotný, Praus, Bureš, Bucek, Černý, Řezníček, Reichmann, Matějček, Koudelka. Trenér Topol.

Faltus (21. Nimmerrichter) - Pražák, Vyskočil, Nastoupil, Dvořák, Mann, Bureš, Šlezingr - Krč, Kužílek, Šembera - Pejcha, Vogel, Markl - Švub, Pirkl, Marek - Gildain. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 6. Šťastný (Novotný), 11. Dufek (Mert), 11. PPG Pohl (Černý), 16. Šťastný (Novotný, Reichmann), 18. Dufek (Řezníček), 25. Praus - 23. Pejcha (Vogel), 25. Markl (Nastoupil), 50. PPG Nastoupil (Pirkl), 51. PPG Krč (Pirkl), 57. SHG Krč.

Vyloučení 6:7, využití 1:2, oslabení 0:1.
Střely na branku 43:35 (17:11, 14:14, 12:10)

Diváci: 125

Na ledě bronzového týmu loňské ligy dostal v brance příležitost Faltus. Hned v úvodu likvidoval nebezpečnou střelu zblízka. Stejnou pozici měl vzápětí na druhé straně Markl. V 5. minutě ujeli 2 na 1 Švub s Pirklem, ale střela Švuba postrádala přesnost. Po minutě ujel Krč a ač tísněn vystřelil. Vzápětí předvedli domácí rychlou kombinaci, kterou zakončili zblízka do horního rohu - 1:0. Do poloviny třetiny byla hra vyrovnaná. Marklova střela mezi kruhy byla nepřesná, sám před brankářem zkusil blafák Šembera. Důležitá byla 11. minuta. Nahození Spartaku od modré se odrazilo od Faltusova betonu a jako první se zorientoval domácí Dufek - 2:0. Vzápětí šel na trestnou Mann a Nové Město využilo přesilovku za 12 sekund, když nepříliš prudká střela Pohla od modré skončila v naší kleci - 3:0. Pak byl znovu sám před gólmanem Šembera. Další minuty byly v režii Nového Města. V 16. minutě dorážel zblízka Šťastný a po něm trefil horní roh Dufek. Svítil stav 5:0 a Orli byli zralí na ručník. A mohlo být hůř. V závěru ujížděl sám útočník domácích, ale dojel ho Vogel a bravurně odzbrojil. Z našich 11 střel neprošla žádná. Brankář Faltus mužstvo nepodržel a minimálně dvě branky jdou na jeho účet. Do druhé třetiny ho proto nahradil Nimmerrichter. A začaly se dít věci. V úvodu znovu ujížděl obraně Krč, ale nezakončil. Ve 23. minutě trefil Jakub Pejcha z pravého kruhu parádně nad rameno brankáře - 5:1 (viz úvodní foto). Nájezd Šembery zakončila nepotrestaná sekera. Ve 25. minutě vytvořili Orli veliký tlak a po několika střelách dorážel zblízka Tomáš Markl - 5:2 (také na fotce). Bohužel hned po 18 sekundách chybovala naše mladá obrana a Praus zvýšil na 6:2. Po minutě jsme vyrobili obrovský závar před brankou Spartaku po střele Vogela. Pak střela Markla vypadla na brankoviště domácích. Převahu Orlů ukončila dvě oslabení.
Náš tlak vrcholil ve třetí části. Ve 45. minutě měl dobrou pozici Vogel. Pak byl faulován Marek a po něm Šembera. Naskytla se 64 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3. Tu využil po 11 sekundách tvrdou střelou od modré Jan Nastoupil. V pokračující klasické přesilovce dorazil Tomáš Krč Pirklovu střelu - 6:4. Domácí znervózněli a na ledě se začalo jiskřit. Rozhodčí byl na nás o poznání přísnější a v závěrečných šesti minutách nám udělil tři tresty. Přesto v čase 56:50 v oslabení vypíchl obraně puk Tomáš Krč a únik po pravém křídle zakončil perfektní střelou - 6:5. Po skončení oslabení nám zbývalo 90 sekund na gól. 20 sekund před koncem opustil klec Nimmerrichter, ale vyrovnat se nepodařilo.
Dvě třetiny byli Orli lepší, ale po zpackané úvodní třetině to znovu stačilo jen na těsnou prohru. Po souboji v 50. minutě nedohrál zápas útočník Markl. Další utkání odehrajeme v neděli 8. října ve Dvoře Králové.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...