SK Třebechovice p. O.TJ ORLI Lanškroun

5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Jan Ruščák | | A-Tým

Z Třebechovic bez bodů - 4:5

Orli ve druhé polovině utkání dotahovali ztrátu 1:4, ale ani mohutný finiš nestačil.

SK Třebechovice p. O.:

Petrů — Hanousek, Samek, Dittrich, Mlateček, Kostka, Souček — J. Drašnar, T. Drašnar, Netušil, Sajdl, Jušta, Menyhárt, Zahradník, Bartoň, Matouš, Beránek. Trenér Kudrna.

TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Paclík, Dvořák, Bureš - Krč, Pirkl, Švub - Pejcha, Jáneš, Markl - Gildain, Drlík, Novotný. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 11. Netušil (Matouš, Hanousek), 15. T. Drašnar (Bartoň, Souček), 25. SHG Kostka (Hanousek, Sajdl), 29. Samek (Beránek), 47. Samek (Matouš, Bartoň) – 7. Drlík (Gildain, Nastoupil), 29. Krč (Pirkl), 45. SHG Markl, 56. SHG Krč (Pražák).

Vyloučení 7:5, využití 0:0, oslabení 1:2.
Střely na branku 42:27 (13:10, 17:6, 12:11)

Diváci: 110

Komentář

V Třebechovicích se náš tým musel obejít bez opor Vogela, Šembery a Kužílka, chyběli i další hráči. Hra nebyla příliš pohledná. Ve hře obou soupeřů bylo mnoho nepřesností, puky odskakovaly, což lze přisoudit i špatné kvalitě ledu. Nedařily si ani přesilovky, ve kterých měl většinou převahu oslabený tým. Takové hře se říká výstižně holomajzna. Orli skórovali z první větší šance v 7. minutě kdy pěknou kombinaci zakončil Matěj Drlík. V 10. minutě zneškodnil Nimmerrichter těžkou střelu domácích a na druhé straně Pejcha neproměnil nájezd. O minutu později naše obrana jen přihlížela, jak z rohu najíždí před naši branku domácí Netušil a ten nadvakrát dopravil puk do branky Orlů. Potom jsme měli výhodu přesilovky. Tu jsme sehráli špatně a hned po jejím skončení využil hrubku našeho obránce k dalšímu gólu Drašnar - 2:1. Do druhé třetiny nastoupily Třebechovice s tlakem a velkou převahu držely osm minut. V další naší přesilovce vybojovali domácí dvě velké šance a nakonec i v oslabení zvýšili na 3:1. Ve 25. minutě byl faulován ve vyložené pozici Pirkl, ale nařízené trestné střílení neproměnil. Ve 29. přidal další gól Orebitů od modré Samek a s námi to nevypadalo dobře. Naštěstí ještě v téže minutě vyrobil první útok velký závar a Tomáš Krč pohotovou střelou mezi kruhy snížil na 4:2 (na fotce). Byla to po devíti minutách třetiny první naše střela na branku! Gól nám vlil síly do žil a hra se vyrovnala. V dobré šanci byl Švub, Krč střílel těsně nad branku a stejný hráč měl další velkou šanci. Ve třetí třetině přidávali Orli na obrátkách. Ve 45. minutě při vyloučení Gildaina ujel v oslabení Tomáš Markl a snížil na rozdíl jediné branky - 4:3. Bohužel ve 47. minutě při signalizovaném vyloučení Pražáka pojistil vedení Třebechovic Samek. Orli pak měli k dispozici dvě přesilovky, ale výsledkem byl jen nájezd domácích 2 na 0 na Nimmerrichtera, který náš brankář bravurně zneškodnil. V 55. minutě byl vyloučen Dvořák a v oslabení znovu ujel náš nejlepší hráč v utkání Tomáš Krč a snížil na 5:4. V závěru si Orli vytvořili drtivý tlak, který vylepšili 45 sekund před koncem odvoláním brankáře. Vytvořili ještě tři velké závary před brankou soupeře, ale kýžený gól už nepadl.
Je to už šestá porážka o jediný gól v této sezóně. Znamená pro nás pokles na 12. místo, protože Náchod dokázal vyhrát v Chocni 8:2 a je spolu s Jaroměří o bod před námi. Ve středu jedou Orli do Nového Bydžova.

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )