TJ ORLI LanškrounStadion Nový Bydžov

1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
Jan Ruščák | | A-Tým

Bez gólů vyhrát nelze

Orli předvedli další festival neproměněných šancí a prohráli s Novým Bydžovem 1:6.

TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Marek, Mann, Šlezingr, Dvořák - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Kužílek, Markl - Švub, Pirkl, Drlík - Gildain. Trenér Filip

Stadion Nový Bydžov:

Veselý - J. Pilný, Sklenář, Bezděk, Malý, Matějíček, Špinka - Hlaváček, Kloz, R. Pilný, Láska, Jebavý, Eis, Kopecký, Chára, Němec. Trenér Petr

Branky a nahrávky: 54. PPG Pejcha (Markl, Drlík) - 20. Láska (Jebavý, Němec), 20. Kopecký (R. Pilný, Kloz), 24. Hlaváček (Eis), 33. Chára (Sklenář), 34. Láska (Sklenář, Němec), 55. PPG Hlaváček (Chára, Eis)

Vyloučení 3:5, využití 1:1, oslabení 0:0
Střely na bránu 45:45 (13:14, 14:18, 18:13)

Diváci: 131

Komentář

Do Lanškrouna přijel poprvé v historii Nový Bydžov. Hrál se pěkný, rychlý hokej, kdy se šance přelévaly rychle z jedné strany na druhou. Orli si v úvodu vypracovali dobrou převahu. Ve 3. minutě nastřelil Drlík z blízka tyč (úvodní foto). Po něm zakončoval Vogel nájezd vedle a stejný hráč vzápětí neproměnil sám před brankářem blafák mezi nohy. V 6. minutě nedokázal Drlík dopravit puk do odkryté branky soupeře, když brankář stál úplně mimo (viz foto). V 10. minutě mohl dvakrát skórovat Krč. Pirkl a po něm Nastoupil nedorazili puk z blízka. Po nějakých 12 minutách se začala hra vyrovnávat a hrozili i hosté. Naprostou pohromu přinesl závěr první třetiny. Naši hráči byli zatlačeni a osvobodili se zakázaným uvolněním. Po vhazování se namísto střídání vrhli do útoku, ztratili puk a hosté 13 sekund před přestávkou skórovali. Vystřídali jsme, ale nový hráči inkasovali 3 sekundy před přestávkou znovu. Tento okamžik našim týmem otřásl, protože nikdo by se nedivil kdybychom vedli po úvodní třetině 5:0. Ve druhé části střílel nebezpečně Krč do ramene brankáře Veselého. Ve 24. minutě podnikli hosté rychlý protiútok a Hlaváček mířil přesně k levé tyči - 0:3. Potom v dobrých pozicích nezakončili Krč ani Vogel a Pejcha střílel těsně vedle. Na našich holích byla zřejmá nervozita. Naplno se projevili při našich dvou přesilovkách, kdy soupeř jel třikrát sám na Nimmerrichtera. Ve 33. minutě náš tým špatně střídal a Nový Bydžov z přečíslení Chárou zvýšil na 0:4. A po 24 sekundách neobsazený Láska tečoval nahození před naším brankářem na 0:5. Orli dál dřeli. Marklovo sólo zakončil faul, ale náš hráč nařízené trestné střílení neproměnil. Nevyužili jsme přečíslení 2 na 1. Nejprve Vogel s Krčem a potom Krč se Šemberou. Krč z metru nepřekonal hostujícího brankáře a Švub zakončil nájezd do jeho lapačky. Totéž zopakoval vzápětí Gildain. Ve třetí třetině hosté zápas kontrolovali, soustředili se na obranu a Orli je přestříleli. Další přečíslení 2 na 1 zakončil Pirkl střelou mimo, Pejcha z blízka brankáře. V 53. minutě byl faulován Vogel a lanškrounští konečně protrhli střeleckou smůlu. Střelu Kužílka od modré posunul Drlík na Markla, ten křižnou přihrávkou našel Jakuba Pejchu, který bezchybně zakončil. Vzápětí fauloval Gildain a Nový Bydžov uzavřel v přesilovce stav na 1:6.
Bohužel Orli navázali na výkon z Litomyšle. Ze 45 střel proměnili jedinou. Brankář Veselý sice chytal dobře, ale k překonání byl. Partner utkání Cyklosport manželů Dvořákových vyhlásil nejlepšími hráči hostujícího Lásku a našeho Tomáše Markla. Ve středu 22. 11. od 19:00 nás čeká další velmi těžký soupeř Moravská Třebová.

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )