neděle 10.12.2023, 17:00

TJ ORLI LanškrounSpartak Nové Město nad Metují

2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Orli prohráli s Novým Městem 2:5

Hosté rozhodli o výhře v první polovině utkání. Vybudovali náskok a potom i díky výbornému brankáři eliminovali náš tlak.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Bureš, Mann - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Drlík, Markl - Švub, Jáneš, Novotný - Gildain. Trenér Filip

Spartak Nové Město nad Metují:

Biegl - Velinský, Pohl, Mert, Dufek, Lhotský, Šrenk - Prouza, Šťastný, Novotný, Řehák, Bucek, Černý, Řezníček, Matějček, Koudelka. Trenér Topol

Branky a nahrávky: 10. Markl (Drlík), 46. Nastoupil - 13. Černý (Řezníček, Bucek), 16. Pohl (Biegl), 18. Šťastný (Matějček), 40. Černý (Velinský), 55. Novotný (Matějček, Šťastný)

Vyloučení 3:2, využití 0:0, oslabení 0:0
Střely na branku 31:39 (9:17, 14:13, 8:9)

Diváci: 109

V utkání proti třetímu Novému Městu nebyli Orli favority. V sestavě dostali šanci další junioři - devatenáctiletý Matyáš Novotný a osmnáctiletý Martin Jáneš. Pozici náhradního brankáře navíc zastával teprve šestnáctiletý Adam Holík.
Úvod zápasu byl vyrovnaný. V 5. minutě našel Gildain před brankovištěm Švuba, ale ten nezakončil. Na druhé straně zneškodnil Nimmerrichter nebezpečný nájezd hostů. V 10. minutě chybovala obrana Spartaku a ze situace 3 na 1 Tomáš Markl střelou z vrcholu kruhu otevřel skóre. Ve 13. minutě hostující Černý z dorážky vyrovnal. Od toho okamžiku byli hosté lepší a vytvořili si tlak. Potvrdili to dalším gólem v 16. minutě. V 18. minutě Orli ztratili puk u mantinelu a situaci 2 na 1 vyřešil gólovou střelou přes obránce Šťastný - 1:3. Snížit mohl Drlík v sólovém nájezdu, ale jeho blafák skončil jen na betonu brankáře Biegla. Do druhé třetiny vstoupili Orli s odhodláním nepříznivé skóre změnit. Vytvořili si veliký tlak a zavřeli hosty do obranného pásma. První střela na našeho brankáře šla až v 7. minutě. Jenomže z převahy jsme nic gólově nevytěžili. Náš tlak ukončilo přísné vyloučení Kužílka v 29. minutě. V oslabení ujel Krč, ale střílel vedle. Potom obrovský závar v našem brankovišti Nimmerrichter vyřešil a z protiútoku jel sám na brankáře Gildain. Měli jsme další šance. Dvořák dobře střílel od modré, Gildain přes obránce a Krč z první. Ve 38. minutě nastřelil po průniku zprava Novotný tyč. V závěru třetiny Orli přežili vyloučení Švuba, ale pouhých 6 sekund před přestávkou pronikl mezi naše obránce Černý a zvýšil na 1:4. V této třetině jsme měli spoustu šancí na góly, ale paradoxně jsme inkasovali. V úvodu třetí části nedokázali útočníci dorazit Kužílkovu nebezpečnou střelu od modré. Ve 46. minutě si vzal puk Jan Nastoupil, prokličkoval celým hřištěm a parádní střelou vymetl růžek nad vyrážečkou hostujícího brankáře. Hosté se již soustředili na obranu a další gól se nám nepodařilo připojit. Naopak v 55. minutě Novotný ukončil skóre na 2:5.
Orli dokázali třetí tým tabulky potrápit, ale na bodový zisk to bylo málo. Zápas rozhodly dvě věci. V první třetině jsme nedokázali čelit rychlým kombinacím Nového Města a během pěti minut třikrát inkasovali. Druhým důvodem bylo nezužitkování našeho velkého tlaku v úvodu druhé třetiny. Pochvalu zaslouží mladá třetí řada, která si dokázala vytvořit tlak a neinkasovala.
Partner utkání firma Soma ocenila z rukou majitele firmy Ladislava Vernera jako nejlepšího hráče hostujícího brankáře Biegla  a našeho Jana Nastoupila.
Ve středu 13. 12. jedou muži do Chocně a doma se představí znovu v neděli 17. 12. od 17:00 proti Nové Pace.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...