středa 06.03.2024, 19:00

TJ ORLI LanškrounHC Trutnov

5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Orli po výhře nad Trutnovem 5:3 devátí!

Muži dokázali porazit Trutnov i v odvetě a vybojovat výborné 9. místo v krajské lize.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Bureš, Paclík - Krč, Pirkl, Šembera - Pejcha, Markl, Švub - Novotný, Jáneš, Gildain - Fišer. Trenér Filip

HC Trutnov:

Holubec - Z. Křížek, Mostecký, Chaloupka, Junek, T. Křížek - Stojkovič, Chytráček, Štěpán, Smékal, Luštinec, J. Missberger, Švadlák, Mach. Trenér Řehák

Branky a nahrávky: 3. Šembera (Pirkl, Krč), 35. Šembera (Markl, Krč), 36. Jáneš (Krč), 46. SHG Krč, 47. Krč (Paclík, Šembera) - 22. Švadlák (Štěpán), 28. PPG Chytráček (Chaloupka, Z. Křížek), 55. Smékal (Chytráček)

Vyloučení 6:2, využití 0:1, oslabení 1:0
Střely na branku 45:35 (10:16, 16:11, 19:8)

Diváci: 114

Druhé utkání série o 9. místo se mnohém podobalo tomu prvnímu. Trutnov znovu vzdoroval v první polovině utkání, ale druhá patřila Orlům. I tentokrát vyšel vstup do utkání lépe našemu týmu. Ve 3. minutě sevřel první útok soupeře a Michal Šembera střelou zblízka otevřel skóre. Gól spíše nabudil hosty. Mezi 5. a 10. minutou si vytvořili tlak a zasypali naši branku spoustou střel. Díky Kamilovi žádná neprošla. V 10. minutě pronikl obranou Švub, ale už nedokázal nahrát na zcela volného Pejchu. Ve 12. minutě Nastoupil střílel jen do gólmana. Vzápětí jeli hosté 3 na 1, ale Nimmerrichter vše vyřešil. V 17. minutě byl ve velké šanci mezi kruhy Paclík (viz úvodní foto). V 19. minutě Pejchovu bombu brankář Holubec jen vyrazil, ale Švub zblízka nedorazil. V poslední minutě třetiny se ocitl sám před brankářem Smékal. V úvodu druhé třetiny měl šanci Krč, ale radovali se hosté. Po nedůrazném obsazování hráčů kolem branky vyrovnal Švadlák. Ve 28. minutě musel na trestnou přísně Pirkl a hosté se v přesilovce ujali vedení. Druhá polovina utkání ale patřila Orlům. Šanci si vypracovali Dvořák či Švub. Ve 35. minutě pronikl Krč celým hřištěm a Michal Šembera z dorážky vyrovnal na 2:2. Po minutě se předvedl parádní akcí Martin Jáneš, když prokličkoval mezi obránci a blafákem zakončil pod horní tyč - 3:2. V závěru se znovu vyznamenal Nimmerrichter, který zlikvidoval nájezdy Chytráčka a Luštince. Stejnou pozici nevyužil na druhé straně Krč. Do třetí třetiny vlétli Orli jako uragán. Hosté 6 minut nevystřelili na naší branku. Dobré střely měli Gildain i Kužílek. Ve 46. minutě při vyloučení Gildaina pronikl Tomáš Krč přes tři hráče soupeře a sólo zakončil blafákovým gólem. Byla to letos jeho sedmá branka v oslabení. Po minutě zatáhl puk do útočného pásma Paclík a Tomáš Krč dalším blafákem zvýšil na 5:2. Navýšit mohli Markl zblízka a v oslabení Paclík a Pejcha. V 55. minutě zdramatizoval utkání nejlepší hráč Trutnova Smékal, když z rychlého protiútoku snížil na 5:3. Hosté měli ještě přesilovku při vyloučení Švuba. 66 sekund před koncem odvolali brankáře. Náš tým se ubránil a Krč opovrhl hattrickem, když nájezd na prázdnou branku poslal vedle.
Orli tak dosáhli přes nepřízeň rozhodčího na výborné konečné 9. místo v krajské lize, tedy těsně za play-off. Velký podíl na výhře má opět první pětka. Tomáš Krč měl prsty ve všech gólech (2+3) a Michal Šembera získal 2+1. Tomáš Krč tak zaokrouhlil střelecký účet na 30 gólů, celkem získal 49 bodů a v sérii s Trutnovem zaznamenal ve dvou utkáních 9 bodů (4+5). Michal Šembera jako druhý nejlepší střelec vstřelil 17 branek. V těžkých chvílích nás opět podržel brankář Kamil Nimmerrichter.
Partnerem utkání byli ti, kteří nejvíce podporují hokej v Lanškrouně - Město Lanškroun a Pekařství Sázava. Z rukou starosty města Mgr. Radima Vetchého a zástupce Pekařství Sázava Jiřího Kollerta byli vyhlášeni jako nejlepší hráči hostující David Smékal a náš Tomáš Krč.
Úspěšná sezóna skončila, děkujeme všem partnerům a divákům za podporu a těšíme se na další sezónu.