středa 24.01.2024, 19:00

TJ ORLI LanškrounHC Trutnov

5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Muži vydřeli výhru nad Trutnovem 5:2

Přes značnou převahu rozhodli Orli definitivně o výhře až v samém závěru utkání.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Mann, Paclík, Šlezingr - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Jáneš, Markl - Novotný, Pirkl, Švub - Gildain. Trenér Filip

HC Trutnov:

Holubec — Mostecký, Štembera, Perička, Z. Křížek, Chaloupka, Vácha, Junek, T. Křížek — Švadlák, Jirků, Rada, Janoušek, Šlaicher, Smékal, Luštinec, Vondráček, Šimoníček, Stojkovič, Mach, Chytráček. Trenér Řehák

Branky a nahrávky: 28. Krč (Nastoupil, Šembera), 34. Pirkl (Švub, Mann), 48. PPG Pejcha (Jáneš, Kužílek), 58. Krč (Šembera, Vogel), 60. PPG Paclík (Pirkl) – 17. Smékal (Křížek, Křížek), 31. SHG Šimoníček (Smékal)

Vyloučení 4:6, využití 2:0, oslabení 0:1
Střely na branku 50:29 (18:7, 11:11, 21:11)

Diváci: 102

Úvod zápasu proběhl ve slavnostní atmosféře, když byla oceněna odchovankyně Orlů Tereza Gildainová, stříbrná z nedávného mistrovství světa juniorek do 18 let. Trutnov přijel na poslední chvíli a to se projevilo v úvodu. Náš tým měl značnou převahu a po desti minutách vedl na střely 10:1. Bohužel spousta střel byla zblokována a o zbytek se postaral brankář soupeře. Nájezd neproměnil Pejcha, Krč si nerozuměl s Nastoupilem v pozici 2 na 1. Šembera střílel těsně vedle. Na druhé straně zlikvidoval také Nimmerrichter dva nájezdy hostů. Prohospodařená převaha nás mohla mrzet v 17. minutě, kdy se Trutnov ujal vedení z dorážky Smékala. Po přestávce se hra vyrovnala. Ve 28. minutě dali Orli konečně gól. Nastoupilovu střelu od modré dorazil do sítě Tomáš Krč. Ve 30. minutě se nám naskytla přesilovka. Sehráli jsme ji tak špatně, že jsme inkasovali po střele Šimoníčka z vrcholu kruhů. Navíc vzápětí pomohla Nimmerrichterovi tyčka. To byl důležitý okamžik, protože zanedlouho vyrovnal zblízka Oliver Pirkl. Do třetí části vstoupili Orli opět velmi aktivně a hosty zle tlačili. Ve 47. minutě byl podražen Šembera a náš tým přesilovku využil k vítěznému gólu, když střelu Kužílka od modré pohotově dorazil Jakub Pejcha. Pak Pirkl šikovně tečovat Švubovu střelu. Na druhé straně se ocitl sám před naší brankou Smékal, ale Kamil výborně zasáhl lapačkou. V 57. minutě Vogel z kruhu přestřelil a v pokračování akce pojistil Tomáš Krč vedení gólovou střelou z prostoru mezi kruhy. Hosté ztráceli nervy a to nám pomohlo ke kontrole zápasu. V poslední minutě uzavřel skóre v přesilovce střelou od modré Ondřej Paclík.

Partner utkání, firma Semix Otice (zdravá výživa), vyhlásila nejlepšími hráči hostujícího brankáře Holubce a našeho Olivera Pirkla.

Přes velikou převahu v první a třetí části potvrdil náš tým výhru až v úplném závěru utkání. Tomáš Krč vstřelil už dvacátý gól v sezóně a Jakub Pejcha desátý. V neděli mají Orli volno. Další zápas je čeká ve středu 31. ledna, kdy nás čeká derby v Moravské Třebové.