středa 11.10.2023, 19:00

TJ ORLI LanškrounHC Spartak Choceň

6:2 (3:0, 3:0, 0:2)

Orli porazili Choceň přesvědčivě 6:2

A-tým vedl po velice dobrém výkonu v polovině utkání nad Chocní 5:0 a pak utkání kontroloval.

Nimmerrichter - Pražák, Vyskočil, Nastoupil, Dvořák, Bureš, Mann, Šlezingr - Krč, Kužílek, Šembera - Pejcha, Vogel, Markl - Švub, Pirkl, Gildain - Marek. Trenér Filip

HC Spartak Choceň:

Valenta (41. Jansa) - T. Novotný, Votava, Knytl, Novák, Kalous - Krejza, Polák, Adámek, J. Novotný, Prachař, Svatoš, Farkas, Pilař, Lichtág, Vítek. Trenér Polák

Branky a nahrávky: 3. Šembera (Krč, Bureš), 9. Šembera (Krč), 20. PPG Šembera (Dvořák, Krč), 29. Pejcha (Vogel), 32.  PPG Vogel (Nastoupil, Krč), 37. PPG Pirkl - 58. Svatoš (Kalous), 60. Krejza (Polák)

Vyloučení 3:5, využití 3:0, oslabení 0:0
Střely na branku: 38:33 (16:7, 13:13, 9:13)

Diváci: 91

V úvodním domácím utkání krajské ligy přivítali Orli silný tým Spartak Choceň. Měli jsme parádní nástup a už ve 3. minutě se mohli diváci radovat. Obrannou hostí pronikl Krč, objel branku a Michal Šembera zblízka otevřel skóre. V 7. minutě mohl zvýšit Markl. V 9. minutě prostřelil opět Michal Šembera klubko hráčů před brankou i brankáře - 2:0. Stejný hráč byl vzápětí opět sám před brankářem, ale blafák nevyšel. V 11. minutě tečoval Vogel nebezpečně Marklovu střelu. Veliký tlak si Orli vytvořili v přesilovce v 15. minutě. Výborné pozice měli dvakrát Krč a Švub. V závěru třetiny se naskytla další přesilovka a Michal Šembera střelou po křižné přihrávce zkompletoval hattrick (na úvodní fotce). Ve druhé třetině Choceň přidala a své umění musel ukázat i Nimmerrichter. Ve 29. minutě nahodil puk z rohu před branku Vogel a Jakub Pejcha tečoval na 4:0. Ve 32. minutě v přesilovce dorazil Nastoupilovu střelu Radek Vogel - 5:0. Pak se ocitl sám před brankářem Krč, ale z otočky nedal. Vzápětí na druhé straně chytil náš brankář nájezd Prachaře. Další parádní přesilovku jsme sehráli ve 37. minutě. Po ztrátě puku sebral Oliver Pirkl obráncům puk a perfektním blafákem zvýšil na 6:0. V závěru této části Pejcha po velké šanci neprostřelil les hokejek před sebou a velké šance měl znovu Šembera. Závěrečná část začala nebezpečným průnikem Krče a Vogelovou střelou. Orli se už nikam nehrnuli a kontrolovali utkání. Choceň se díky tomu dostávala do šancí, zvláště při dvou přesilových hrách. Kamil Nimmerrichter však vychytal i největší šance a uváděl útočníky hostů do zoufalství. Inkasoval dvakrát až v samotném závěru, kdy mu naši hráči moc nepomohli.
Muži navázali na velmi dobré výkony v uplynulých utkáních a předvedli domácím fanouškům výborný hokej, skvělé přesilovky a druhé vítězství. Partner utkání Pekařství a cukrářství Sázava ocenil nejlepší hráče obou týmu hostujícího Lichtága a domácího Šemberu. Příští utkání odehrají muži v neděli od 17:00 v Náchodě. Doma se představí znovu ve středu 18. 10. od 18:30 proti Chrudimi.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...