Muži ovládli derby s Moravskou Třebovou 4:2

Orli dali do hry více srdíčka. Zlepšili koncovku a po výborném výkonu zaslouženě porazili favorita.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Marek, Mann - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Verner, Markl - Švub, Pirkl, Drlík. Trenér Filip

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (31. Řoutil) - Schejbal, Kuchař, Holub, Dubovčí, Netolický, Janků, Blaháček - Marek, Faltus, Augustin, Palička, Haas, Maška, Brandýs, Cach, Kavan, Veselý. Trenér Přecechtěl

Branky a nahrávky: 15. Kužílek (Markl, Pejcha), 22. PPG Šembera (Pirkl), 28. SHG Drlík, 30. Markl - 11. Augustin (Schejbal), 60. PPG Schejbal (Cach, Augustin)

Vyloučení 6:4, využití 1:1, oslabení 1:0
Střely na branku 32:38 (11:8, 15:15, 6:15)

Diváci: 150

Moravská Třebová patří k našim nejčastějším soupeřům a tak se hráči dobře znají. Úvod utkání patřil Orlům. Drlík našel před brankou neobsazeného Švuba, ale tomu puk přeskočil hokejku. Vogel střílel zblízka mimo. Slovan postupně přebíral iniciativu. V 7. minutě chytil Nimmerrichter sólový nájezd a v 10. minutě Cach zblízka přestřelil. V 11. minutě obehrál Augustin naši obranu, objel branku a zblízka překonal našeho brankáře. Mohlo být hůře. Ve 12. minutě ztratila naše obrana puk a Netolický nastřelil tyčku. Tato pasáž ale spíše nastartovala náš tým. Dostávali jsme se do tlaku, který v 15. minutě potvrdil gólem nadvakrát zakončující obránce Filip Kužílek (viz úvodní foto). Potom Vogel střílel nebezpečně z úhlu, velký závar vytvořili Markl a Pejcha. Navíc dostal hokejkou do obličeje Šembera a  naskytla se nám čtyřminutová přesilovka. Tu Orli využili po přestávce, když zpoza branky nahrával Pirkl a Michal Šembera zblízka poslal náš tým do vedení - 2:1. Ve 23. minutě vytlačil Peksa Drlíkovu střelu s obtížemi ramenem. Na druhé straně zneškodnil Nimmerrichter sólový nájezd Augustina. Potom Vogel našel před brankou hostů nehlídaného Krče, který nezakončil. Ve 28. minutě musel na trestnou velmi přísně vyloučený Kužílek. Tribuny bouřili nevolí jen chvíli. V oslabení totiž ujel Matěj Drlík a krásným blafákem do bekendu zvýšil na 3:1. Zaskočený soupeř začal zmatkovat a ve 30. minutě Tomáš Markl střelou k tyči zvýšil už na 4:1 a poslal brankáře Peksu na střídačku a nahradil ho náš loňský brankář Řoutil. Ve 30. minutě zůstal nepotrestán nebezpečný faul na Dvořáka u mantinelu. V 35. minutě ujel do nájezdu náš junior Verner, ale blafákem neskóroval. V 58. minutě ho napodobil Krč. Dobrý průnik přidal Kužílek. Ve třetí třetině se Orli už nikam nehnali a soustředili se na obranu. Slovan si vytvořil místy veliký tlak. Napomohly mu tři vyloučení našich hráčů. Naši hráči hrozili z rychlých protiútoků. Díky obrovské bojovnosti a skvělému Kamilu Nimmerrichterovi v brance jsme zápas zvládli. Kosmetickou úpravu přinesl až gól do naší sítě v přesilovce v poslední minutě.
Výborný výkon všech hráčů a obrovská bojovnost byly klíčem k výhře nad favoritem. Partner utkání společnost Kovo Mík vyhlásila za nejlepšího hráče hostujícího Faltuse a našeho Matěje Drlíka. Příští utkání odehrají Orli v neděli 26. 11. od 17:00 proti Jaroměři.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...