neděle 14.01.2024, 17:00

TJ ORLI LanškrounHC Náchod

8:2 (0:0, 4:2, 4:0)

Orli smetli Náchod 8:2

Muži dlouho nemohli přes obrovskou převahu najít recept na brankáře hostů, ale sedmi góly ve druhé polovině utkání vrátili soupeři porážku z prvního utkání i s úroky a postoupili na 11. místo tabulky.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Bureš, Mann, Šlezingr - Krč, Vogel, Markl - Pejcha, Drlík, Novotný - Švub, Pirkl, Šembera - Marek, Gildain. Trenér Filip

HC Náchod:

Novotný (45. Kouba) - Novák, Lelek, Štěpán, Malina, Suk, Vytlačil - Zeman, Maršík, Kubeček, Matouš, Kocián, Polej, Vondřejc, Škoda, Červíček. Trenér Pánek

Branky a nahrávky: 26. Pirkl (Mann, Šembera), 32. Drlík, 33. Krč (Vogel, Markl), 37. Novotný (Drlík), 44. Dvořák (Pejcha), 45. Švub (Pirkl, Šembera), 46. Vogel (Marek, Nastoupil), 59.PPG  Nastoupil (Vogel, Markl) - 22. Kubeček (Polej), 40. Škoda (Maršík, Matouš)

Vyloučení 3:4, využití 1:0, oslabení 0:0
Střely na branku 55:27 (24:6, 11:15, 20:6)

Diváci: 102

V prvním měření sil v Náchodě náš tým přes velkou převahu prohrál a tak měl soupeři co vracet. Orli zahájili obrovským tlakem. Po úvodní desetiminutovce byl poměr střel 17:0 pro náš tým, ale spousta střel mířila do brankáře a se zbytkem si výborný Novotný poradil. Vystrkovat růžky začali i hosté. Po zaváhání obrany měli dvě obrovské šance a jen díky Nimmerrichterovi nešli do vedení. Sólový nájezd měl Novotný, Vogel a Krč nebezpečně stříleli. Gól v první části nepadl. Hned po přestávce se do velké šance dostal Náchod. Náš brankář vše vyřešil, ale po následném buly hostující Kubeček zblízka otevřel skóre. Po veliké převaze to byla studená sprcha, ale Orly nezlomila. Ve 26. minutě zatáhl puk po křídle do pásma Mann a Oliver Pirkl zblízka vyrovnal. V polovině utkání tak svítil stav 1:1, ale druhá polovina utkání byla jasně naše. Ve 32. minutě zachytil Matěj Drlík naivní rozehrávku hostů a nájezd zakončil po ledě na 2:1. Po necelé minutě poslal Vogel do úniku Tomáše Krče, který bombou z kruhu zvýšil na 3:1. Ve 37. minutě přišla velká chvíle juniora Matyáše Novotného. Ve středním pásmu si vzal puk, prokličkoval mezi obránci a parádně zakončil pod horní tyč svým prvním gólem mezi muži - 4:1. Bohužel v samém závěru jsme se již viděli v šatně o Náchod pouhých 9 sekund před sirénou snížil na 4:2. Hned z první akce po přestávce mohlo být hůře, když rozehrávka našeho obránce uvízla v kaluži před Nimmerrichterem. Soupeř překvapivé situace nevyužil. Dále se hrálo podle našich not. Ve 44. minutě předvedl parádní průnik zakončený úspěšným blafákem Tomáš Dvořák. Po 39 sekundách prostrčil puk pod gólmanem Vojtěch Švub. Došlo při tom k nezaviněné srážce a do branky Náchodu musel Kouba. Po dalších 40 sekundách poslal Marek do nájezdu výborně hrajícího Radka Vogela, který střelou k tyči zvýšil na 7:2. V závěru rozhodnutého utkání Náchod zbytečně přitvrdil a začalo se jiskřit. Faulován hokejkou do obličeje byl Drlík a neodpískaný zákrok si sám vyřídil u mantinelu vítěznou bitkou. Hosté s agresivitou nepřestali a byli potrestáni osmým gólem v přesilovce, když Vogel křižním pasem přes brankoviště našel Jana Nastoupila a ten osmým gólem uzavřel zápas.
Orli výraznou převahu dovedli ke druhé nejvyšší výhře v sezóně. Po výborném výkonu přišla sladká odměna. Bodovali téměř všichni útočníci. Ve středu 17. 1. nás čeká doma od 19:00 loňský šampión Litomyšl.