středa 17.01.2024, 19:00

TJ ORLI LanškrounHC Litomyšl

4:8 (1:4, 2:1, 1:3)

Litomyšl nás opět přehrála - 4:8

Zápas se rozhodl hned v úvodu, kdy Litomyšl vedla po 11. minutách 0:3. Orli bojovností snížili z 1:5 na 3:5, ale nevyužitá dlouhá přesilovka 5 na 3 potvrdila výhru hostů.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Mann, Paclík, Šlezingr - Krč, Vogel, Markl - Pejcha, Drlík, Novotný - Švub, Pirkl, Šembera - Gildain. Trenér Filip.

HC Litomyšl:

Horáček - Bláha, Bažant, Švec, Jonáš, Škvor, Zahradník, Š. Voříšek - Vomočil, T. Půlpán, A. Půlpán - Stoklasa, Jakubec, Pilař - Edl, Barkóci, Dostál, Trenér Pešina.

Branky a nahrávky: 17. Šembera, 33. Vogel (Markl, Krč), 34. Švub (Pirkl), 59. Krč (Vogel, Šembera) – 2. Pilař (Stoklasa, Jakubec), 5. PPG Vomočil (A. Půlpán, Bláha), 11. PPG Bažant (T. Půlpán, A. Půlpán), 18. A. Půlpán (Švec), 32. Bažant (T. Půlpán, Vomočil), 49. Pilař, 52. Jakubec (A. Půlpán, Stoklasa), 55. A. Půlpán (T. Půlpán, Vomočil).

Vyloučení 5:8, využití 0:2, oslabení 0:0.
Střely na branku: 43:39 (17:14, 12:11, 14:14).

Diváci: 120

Oba týmy předvedly pěkný, rychlý a vyrovnaný hokej. Pokud ale chtěli Orli zachytit úvod utkání, tak se to absolutně nepodařilo. Litomyšl šla do vedení z první střely na branku v 83. sekundě. V 5. minutě využila přesilovku při vyloučení Dvořáka a v 11. minutě potrestala dvojnásobné vyloučení Nastoupila (napadení + nesportovní chování). Třígólový náskok se ukázal pro hosty dostatečným. Naši hráči bojovali naplno. Šance měli Kužílek, Krč, Novotný, Pirkl a Vogel. Střely šly těsně vedle nebo do brankáře Horáčka. Až v 17. minutě sebral obraně soupeře puk Michal Šembera a nájezd zakončil perfektně pod horní tyč - 1:3. Bohužel hned po minutě zvýšil Aleš Půlpán dobrou střelou po ledě na 1:4. Ve druhé třetině přišly velké šance na obou stranách. Podržel nás Nimmerrichter. Největší šanci Orlů měl Novotný, ale nájezd neproměnil. Ve 32. minutě jsme hráli nedůrazně v obranném pásmu a Bažant zvýšil na 1:5. Po necelé minutě zatáhl puk do pásma Krč a po pěkné kombinaci našel Markl před brankou Radka Vogela, který se nemýlil. Po další minutě vše zopakoval Pirkl a zakončující Vojtěch Švub. Stav 3:5 dával naději a Orli přitlačili. Ve velkých šancích se ocitli Krč a Novotný. Úvod třetí části patřil Litomyšli a Nimmerrichter řešil dvakrát velké problémy. Brzy se karta obrátila a náš tým měl převahu, zejména první útok. Dalším zlomovým okamžikem se stal úsek mezi 45. až 49. minutou. Náš tlak vyústil v 76  sekund dlouhou přesilovku 5 na 3. Tu jsme vysloveně prohospodařili a přišel trest. Hned po skončení přesilovky zvýšil Pilař na 3:6. Asi nás to nahlodalo a po pěti minutách vedla Litomyšl z rychlých protiútoků už 3:8. Skóre zakončil po pěkné kombinaci z přihrávky Vogela Tomáš Krč.
Soupeř nás předčil v přesnosti střel i přihrávek a naše bojovnost tentokrát nestačila. Aleš Půlpán si připsal dalších 5 bodů a ze dvou utkání s Orly má bilanci 5+5! Partner utkání společnost T+T Cycling ocenila z rukou jednatele Tomáše Krče staršího nejlepšími hráči hostujícího Lukáše Pilaře a našeho Radka Vogela (v utkání 1+1 a za účast při gólech +2). V neděli hrají Orli v Opočně a dalším domácím zápasem bude dohrávka s Trutnovem (středa 24. ledna od 19:00).

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...