středa 21.02.2024, 19:00

TJ ORLI LanškrounHC Hlinsko Horses

6:5 (3:2, 2:2, 1:1)

Orli porazili třetí Hlinsko 6:5

Po výborném výkonu všech hráčů zdolali Orli v brankových dostizích velkého favorita a posunuli se na 10. místo po základní části ligy.

Nimmerrichter - T. Pražák, Dvořák, Kužílek, Zedníček, Bureš, Mann - Krč, Pirkl, Šembera - Pejcha, Markl, Švub - Novotný, Jáneš, Fišer. Trenér Filip

HC Hlinsko Horses:

Kraus (41. Peřina) - Beneš, Machač, Fink, Kudláček, Grygar, Oliva - Štěpánek, Jílek, Havel, Bříza, Hudec, Kubal, Karásek, Chvojka, Zdražil, Bříza. Trenér Kunz

Branky a nahrávky: 12. Švub (Pejcha, Kužílek), 17. PPG Pejcha (Markl, Kužílek), 18. Šembera (Pražák, Dvořák), 28. Švub (Pejcha), 36. SHG Krč (Pirkl), 60. Švub (Pejcha, Kužílek) - 14. Machač (Oliva, Karásek), 17. Bříza (Havel), 21. Havel (Bříza, Beneš), 30. Havel (Fink, Bříza), 43. Štěpánek (Karásek)

Vyloučení 4:2, využití 1:0, oslabení 1:0
Střely na bránu 30:43 (9:12, 11:16, 10:15)

Diváci: 103

K poslednímu utkání základní části ligy přijel do Lanškrouna třetí tým tabulky hlinečtí Koně. Orli potřebovali k postupu na 10. místo vyhrát. Diváci viděli pěkný rychlý a dramatický hokej. Favorit činil Orlům problémy svými rychlými kombinacemi v útočném pásmu. Na naší straně stálo maximální nasazení a jistota jménem Kamil Nimmerrichter v brance. Po několika šancích na obou stranách rozradostnil diváky ve 12. minutě Vojtěch Švub, když Kužílkovu střelu od modré po přihrávce Pejchy uklidil do sítě hostů (úvodní fotografie). Vzápětí Novotný zblízka mířil těsně vedle. Ve 14. minutě vyrovnal po rychlé kombinaci obránce Machač. V 17. minutě zakončil přesilovkovou kombinaci domácích gólem zblízka Jakub Pejcha. Po 49 sekundách bylo opět srovnáno jenže po dalších 21 sekundách poslal Orly znovu do vedení Michal Šembera (první tři góly jsou na fotkách). V úplném závěru třetiny střílel těsně vedle Krč. Hned v úvodní minutě druhé části Hlinsko z nenápadné akce zase vyrovnalo. Naši hráči potom pykali za fauly a nabídli soupeři postupně čtyři přesilovky. Ubránili jsme je výborně. Ve 27 minutě unikl obraně hostů rychlonohý Vojta Švub. Nájezd neproměnil, ale znovu získal puk a z opakované střely skóroval na 4:3. Ve 30. minutě se při hře 4 na 4 dostal za naši obranu Havel a z nájezdu vyrovnal. Ve 33. minutě musel na trestnou přísně Švub. Hlinsko vytvořilo veliký tlak a Kamil Nimmerrichter předvedl zásah kandidující na zákrok roku. V leže na zádech vykopl nataženým betonem střelu hostů pod horní tyč ze čtyř metrů. V dalším oslabení ve 36. minutě ujel Tomáš Krč a perfektním blafákem zajistil vedení 5:4. Tomáš tak zakulatil bodový zisk v sezóně na výborných 40 (26+14) a mezi střelci celé ligy byl před zápasem pátý! Ve třetí třetině hosté po dlouhém obléhání naší branky popáté v utkání vyrovnali. Ve 45. minutě jeli 2 na 1 Švub s Pejchou a po nich ve stejné situaci střílel těsně nad Fišer. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu. Dobré střely měli Krč a Šembera. Když už oba týmy myslely na prodloužení, rozhodla v čase 59:07 povedená akce Orlů. Kužílkovu střelu od modré tečoval Pejcha a Vojtěch Švub vítěznou střelou zajistil výhru. Hosté zkusili odvolat brankáře, ale pošesté už nevyrovnali. Švub zaznamenal první hattrick v dresu Orlů, bodově se dařilo i dvojici Pejcha (1+3) a Kužílek (0+3). Výborně ale zahráli všichni hráči včetně čtyř juniorů. Střelecké dostihy tak vyzněly pro náš tým, který se posunul na výborné 10. místo po základní části a po desetidenní přestávce se utká o 9. místo na dvě vítězná utkání s HC Trutnov. V neděli 3. března hrajeme v Trutnově, odveta bude další neděli 10. března od 17:00 v lanškrounské HBM. Případné třetí utkání by se hrálo v neděli 17. března v Trutnově.

34 Bureš Tomáš O 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0