neděle 07.01.2024, 17:00

TJ ORLI LanškrounHC Dvůr Králové

4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Orli vydřeli výhru nad Dvorem Králové 4:3

Přes výraznou převahu a dvě nastřelené tyčky zdolali muži houževnatého soupeře jen nejtěsnějším rozdílem.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Bureš, Šlezingr - Krč, Vogel, Švub - Pejcha, Drlík, Markl - Mann, Pirkl, Gildain. Trenér Filip

HC Dvůr Králové:

Mráček - Bonaventura, Branda, Krejcar, Vitebský - Rutrle, Vognar, Lelka, Voděrek, Veselý, Hynek, Dudadík, Kačerovský, Řezáč. Trenér Mečiar

Branky a nahrávky: 10. PPG Pejcha (Dvořák, Markl), 29. Pirkl (Gildain), 42. Pirkl (Pejcha, Markl), 51. Krč (Vogel) - 17. Hynek (Řezáč), 36. Hynek (Dudadík), 59. PPG Lelka (Řezáč, Veselý)

Vyloučení 3:2, navíc Vítebský (DK) OK, využití 1:1, oslabení 0:0
Střely na branku: 45:27 (17:9, 17:11, 11:7)

Diváci: 121

K prvnímu utkání nového roku přijel do Lanškrouna poprvé v historii Dvůr Králové. V jeho sestavě překvapil start lanškrounského odchovance Kačerovského (vloni hráče Orlů, letos Jaroměř). Kapitán Orlů Jan Nastoupil překročil metu 250 zápasů v našem dresu a je už na 6. místě všech dob. 23. narozeniny oslavil velmi dobrým výkonem útočník Vogel.
Orli měli v zápase značnou převahu. Dobré šance promarnili Pirkl, Nastoupil, Dvořák a velkou šanci neproměnil Vogel. Beztrestně skončilo naražení Pejchy hlavou do mantinelu, ale podražení Švuba už přineslo přesilovku. Po pěkné kombinaci v ní dorazil střelu Dvořáka do sítě v 10. minutě Jakub Pejcha (viz úvodní foto). Až potom vystřelili na naši branku poprvé i hosté. Ve 14. minutě prokličkoval celým hřištěm nejlepší hráč soupeře Hynek, ale na Nimmerrichtera nevyzrál. Podobný průnik předvedl Dvořák, ale se stejným výsledkem. Z rychlého protiútoku nastala situace 2 na 1, kterou Dvůr využil k vyrovnání. Dobrou střelu poté vyslal Bureš a Dvořák z kruhu nastřelil tyčku. Přes naší převahu se šlo do šaten za stavu 1:1. Orli měli silný nástup do druhé části. Velikou šanci měl po obkroužení branky Vogel a stejný kousek předvedl vzápětí Pejcha. Sólový nájezd neproměnil Markl. 2 na 1 najížděli Švub s Krčem, obrovský závar způsobila střela Kužílka. Ve 28. minutě nastřelil Krč z pravého kruhu znovu tyč. Po minutě konečně našel recept na gól Oliver Pirkl, když z prostoru mezi kruhy parádně trefil horní růžek branky. Další krásný průnik kluzištěm předvedl Pražák, jenže Švub nezakončil. Do šancí se z rychlých protiútoků dostávali i hosté. Brankář Nimmerrichter musel hasit několik ošemetných situací a ve 30. minutě předvedl zákrok večera, když chytil tutovku soupeře vleže na břiše nataženým lýtkem. Ve 42. minutě vybojoval Pejcha puk za brankou soupeře a Oliver Pirkl z vrcholu kruhů znovu parádně trefil - 3:2.  Opět následovaly šance na obou stranách. V 51. minutě vyhrál Vogel vhazování a Tomáš Krč z první trefil pravý horní růžek branky Dvora - 4:2. Navýšil mohli výborně hrající Švub, Krč nebo Kužílek. Čtyři minuty před koncem musel na trestnou Krč. Hosté zkusili hru 6 na 4 a v samém závěru přesilovky snížili na 4:3. Zbytek už Orli pohlídali a po pěti prohrách konečně slaví výhru.
Ta měla být vzhledem k převaze výraznější. Promarnili jsme řadu šancí a houževnatý soupeř sahal po bodovém zisku. Dobrý a bojovný výkon, ale přes výraznou střeleckou převahu nevýrazná koncovka. Partner utkání Řeznictví Sloupnice vyhlásil nejlepšími hráči hostujícího Hynka a našeho Olivera Pirkla. Ve středu hrají muži na horkém ledě v České Třebové, doma se představí znovu v neděli 14. ledna od 17:00 proti HC Náchod.