Po velmi dobrém výkonu všech hráčů sahali Orli proti favoritovi po bodovém zisku.

HC Chrudim:

Ament - Pazdera, Linhart, Hrdlička, Felcman, Hybeš, Pejzl, Urban, Dvořák - Turčáni, Cvrček, Novák, Hebek, Macas, Cimburek, Polák, Kubíček, Kostka, Pavlík, Langr, Formánek. Trenér Dvořák

TJ ORLI Lanškroun:

Ďuriš - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Mann, Bureš, Šlezingr - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Gildain, Markl - Švub, Pirkl, Novotný. Trenér Filip

Branky a nahrávky: 5. Novák (Polák, Hybeš), 30. PPG Linhart (Novák, Kostka), 33. Polák (Novák, Cvrček), 42. Pavlík (Urban, Hrdlička) - 9. Krč (Vogel, Šembera), 15. Šembera (Dvořák, Krč), 58. PPG Šembera (Krč, Kužílek)

Vyloučení 3:1, využití 1:1, oslabení 0:0
Střely na branku 37:42 (10:13, 16:13, 11:16)

Diváci: 100

Komentář

V Chrudimi se hrál pěkný, rychlý, vyrovnaný a oboustranně korektní hokej. V brance Orlů nastoupil poprvé od začátku Martin Ďuriš. V 5. minutě vyslal přesnou střelu z pravého kruhu Novák a domácí vedli. Zanedlouho si vytvořila veliký tlak naše první pětka, ale ke gólu to nevedlo. V 9. minutě po pěkné kombinaci vyslal Tomáš Krč z levého kruhu bombu pod horní tyč a vyrovnal (viz úvodní foto). Vzápětí byl v obrovské šanci Švub. V 15. minutě vyrobili znovu Orli veliký závar a Michal Šembera z brankoviště poslal Orly do vedení 2:1 (další foto). Povedenou třetinu mohl ještě gólově vylepšit znovu Šembera. Sám před brankářem ale nedotáhl blafák.
Po přestávce zahájili domácí velkým tlakem, při kterém se několikrát vyznamenal brankář Ďuriš. Hra se brzy vyrovnala a kolem 28. minuty zase tlačili Orli. Největší šanci v této fázi měla dvojice Markl a Pejcha, která nepřekonala několika střeleckými pokusy ležícího brankáře soupeře. V polovině utkání byl vyloučen Bureš a Chrudim přesilovku využila za 14 sekund bombou obránce Linharta od modré. Gól nás na chvíli paralyzoval. Domácí nastřelili tyčku a ve 33. minutě už šli do vedení 2:3. Vyrovnat se pokoušeli z dobrých pozic Krč, Gildain a hlavně ve velké šanci nadvakrát u tyčky Novotný.
V úvodu třetí třetiny neudržel náš brankář puk a neobsazený Pavlík navýšil pohodlně na 2:4. Snížit mohli Vogel či Bureš. Obrovskou šanci jsme promarnili v přesilovce. Šembera v průniku položil brankáře, objel branku, ale trefil jen tyčku. Puk nedorazil ani Pirkl. Náš tým měl převahu. Stříleli Gildain, Pejcha, 2x Krč a v další velké šanci Markl. V 56. minutě byl faulován Šlezingr. Přesilovku využil po minutě aktívní Michal Šembera - 3:4. Ve zbytku času Orli mohutně tlačili, ale nepomohlo ani odvolání brankáře v samém závěru.
Všichni naši hráči zahráli velmi dobře. Vyzvednout zaslouží zejména první útok, který zařídil všechny naše branky a spolehlivý brankář Ďuriš. Odehráli jsme minimálně vyrovnanou partii a soupeře i přestříleli. Nakonec to na body nestačilo, přestože tým odvedl velmi dobrou práci. Jen tak dále!

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )