TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter (21. Ďuriš) - Pražák, Nastoupil, Mann, Dvořák, Bureš, Šlezingr - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Kužílek, Verner - Švub, Pirkl, Drlík - Hrdina, Marek, Gildain. Trenér Filip

HC Baroni Opočno:

Mičian - Franc, Podzimek, Tomášek, Daňo, Kubíček - Čapek, Mlateček, Winkler, Steklík, Koudelka, Zelený, Fuks. Trenér Steklík

Branky a nahrávky: 4. Vogel (Krč, Mann), 4. Verner (Kužílek), 13. Pražák (Krč), 15. Bureš (Švub, Pirkl), 17. SHG Krč (Šlezingr), 23. Bureš (Švub, Pirkl), 31. Drlík (Švub), 33. Vogel (Mann), 43. Vogel (Hrdina), 52. Krč (Pirkl), 57. PPG Dvořák (Verner, Šlezingr), 60. Nastoupil (Pražák, Vogel) - 44. Zelený (Tomášek, Daňo), 51. PPG Mlateček (Daňo)

Vyloučení 7:8, navíc hosté OK, využití 1:1, oslabení 1:0
Střely na branku: 68:31 (19:12, 20:14, 29:5)

Diváci: 102

Komentář

Orli byli v utkání s Opočnem favority, což nebývá vždy jednoduché. Tentokrát se s tím naši hráči vypořádali na jedničku. Trenér Filip postavil poprvé v sezóně kompletní čtyři útoky. Premiéru v krajské lize si tak odbyl Jaroslav Hrdina. Ve 4. minutě nahodil Krč puk z rohu a Radek Vogel z brankoviště otevřel skóre. Po 28 sekundách neudržel brankář hostů Kužílkovu jedovatou střelu a junior Oldřich Verner pohodlně zvýšil na 2:0. Naše převaha neustále narůstala. Veliké šance měli Drlík či Pejcha. Ve 13. minutě si vzal puk Krč, z hráčů Opočna si udělal slalomové tyčky a nahrál Tomáši Pražákovi, který zvyšoval na 3:0. O necelé dvě minuty později prostřelil brankáře soupeře střelou po ledě Tomáš Bureš a v 17. minutě v oslabení zaskočil Tomáš Krč brankáře hostů střelou po ledě - 5:0. Naše převaha byla taková, že ledař téměř nemusel uklízet led v našem obranném pásmu. Obraz hry se nezměnil ani v dalším průběhu. Trenér poslal od druhé třetiny do branky Martina Ďuriše, který se odvděčil velmi dobrým výkonem. Ve 23. minutě při hře 4 na 4 propálil vše od modré znovu Tomáš Bureš. Ve 31. minutě zakončil obléhání branky gólem Matěj Drlík a po dvou minutách zvýšil přesnou střelou mezi kruhy Radek Vogel na 8:0. Ve třetí třetině už soupeř sotva jezdil po ledě, naši trochu polevili a převáděli exhibiční hokej. Ve 43. minutě zopakoval Radek Vogel přesnou střelu mezi kruhu a zkompletoval hattrick. Po minutě ale Opočno využilo zaváhání naši obrany ke snížení na 9:1. V 50. minutě musel na trestnou velmi přísně Vogel a hosté v přesilovce snížili. V 52. minutě odpověděl svým druhým gólem s chutí hrající Tomáš Krč. V 57. minutě využil početní výhodu 5 na 3 po 16 sekundách Tomáš Dvořák a gólovou tečku za utkáním udělal v poslední minutě kapitán Jan Nastoupil nádherným sólem přes celé hřiště - 12:2.
Orlům patří v tabulce 11. příčka. Další utkání nás čeká až ve středu 1. 11. kdy hostíme od 19:00 velkého favorita - Kohouty Česká Třebová.