Jan Ruščák | | Junioři

Junioři Orlů mezi nejlepšími

Naši junioři přes veliké zdravotní komplikace opět odehráli velmi dobrou sezónu.

V základní skupině regionální ligy juniorů podávali střídavé výkony. Dokázali po výborném výkonu porazit silné Znojmo a potom prohrát se slabým Velkým Meziříčím. Důležité ale byly pravidelné bodové zisky se soupeři z naší skupiny. Přes značné zdravotní problémy, kdy byly dlouhodobě zraněné opory obránci Jirků a Hrdina a útočník Verner dokázali kluci splnit výkonnostní cíl a s přehledem postoupit počtvrté v řadě ze základní časti do finálové nadstavby ze druhého místa za Chocní. Bohužel ani tam nás zdravotní problémy neopustily. Další zranění vyřadila nejproduktivnějšího obránce O. Peškara a útočníky Vernera a Bednáře. K tomu onemocněl brankář Holík. Nadstavbová skupina byla dost vyrovnaná. Orli herně stačili všem soupeřům a v domácím prostředí je přehrávali. Jenže tři velmi dobře rozehrané zápasy v řadě ztratili v koncovkách utkání a vždy o gól prohráli (z toho dvakrát až na nájezdy). Přes převahu ve většině utkání prohráli i s vedoucím Náchodem. Až v posledním utkání nadstavby porazili Vrchlabí a mezi 66 účastníky ligy vybojovali celkové velmi dobré 23. místo jako druhý tým Pardubického kraje (1. Choceň, 2. Orli, 3. Hlinsko). Oproti minulému roku jsme si sice mírně pohoršili (vloni 18. místo), ale nepamatujeme tolik zraněných hráčů během sezóny. Orli odehráli 32 zápasů, 15 vyhráli a 17 prohráli, skóre 136:141. Protože se rozšiřovala liga juniorů, postupovali z regionální ligy hned čtyři týmy a byli mezi nimi i dva naši letošní soupeři HC Náchod a Warriors Brno. Doplnili je HC Tábor a Hvězda Praha.

Úspěšný kádr juniorů tvořili: brankáři Adam Holík a Vítek Háněl, obránci Ondřej Peškar, Tomáš Hrdina, Alois Zedníček, Jakub Jirků, Vojtěch Šedý, Ondřej Pražák a Vlastimil Antošovský, útočníci Matyáš Novotný, František Pospíšil, Martin Jáneš, Pavel Bednář, Patrik Dohnal, Oldřich Verner, Martin Šudoma, Radek Fišer, Marek Peškar, Tadeáš Dostál a Lukáš Hanzlíček. Hlavním trenérem byl Pavel Jirků, asistentem Miroslav Vicenec a vedoucími Jaroslav Hrdina a Lucie Kadavá.


Zhodnocení celé sezóny očima trenéra Pavla Jirků:

"Do soutěže jsme nastupovali jako vítěz základní části předchozího ročníku regionální ligy juniorů s cílem navázat na předchozí sezóny, a po základní části postoupit do nadstavby.
Toto se nám podařilo i přes to, že jsme oproti všem týmům, proti kterým jsme nastoupili (včetně nadstavby), měli nejmenší hráčskou základnu a některá utkání dohrávali i na 10 lidí. V tomto směru jsem se sezonou určitě spokojen. V nástavbě jsme pak nastupovali proti velmi kvalitním soupeřům (Náchod, Jablonec nad Nisou, Jaroměř,...) se kterými jsme odehráli dobrá utkání. Bohužel díky absenci některých klíčových hráčů z důvodů dlouhodobých zranění, nemocí a pod. jsme mnoho bodů do celkové tabulky nezískali. V souvislosti s tímto jako mínus vnímám fakt, že někteří hráči poněkud odmítají vystoupit ze své komfortní zóny a podávat proti těmto soupeřům nadstandartní výkony. Prostě co stačí na "slabší" soupeře v základu, už nestačí v nadstavbě. Chyby z toho plynoucí pak tito soupeři až na výjimky nekompromisně trestají. I přesto bych hodnotil tuto část soutěže jednoznačně jako přínos, se ziskem zkušeností pro budoucí realizaci např. v A-týmu.
Daří se nám postupně zařazovat další hráče do A-týmu, což je dlouhodobý cíl klubu s ohledem na práci s mládeží.

Doufám, že i příští sezonu se nám podaří udržet kategorii juniorů, za předpokladu, že seženeme adekvátní náhradu za odcházející hráče. Celkově hodnotím sezonu 2023/24 jako velmi dobrou."

Fotogalerie

SpravnySport

Aktuální články

DĚTSKÝ DEN U HALY BÓŽI MODRÉHO

DĚTSKÝ DEN 1. června od 9:00 hodin

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ HOKEJOVÝ KEMP 26.-30.8.2024

Hokejový klub Orli Lanškroun pořádá letní příměstský hokejový kemp pro hráče a hráčky ročníku 2010 - 2016 v termínu 26. -...

ZMĚNA ČTVRTEČNÍ TRÉNINKY - OD 23.5.2024

ZMĚNA PLÁN TRÉNINKŮ - čtvrteční tréninky od 23.5.2024: