TJ ORLI LanškrounHC Náchod

4:3 sn (0:2, 2:0, 1:1, 1:0)
Jan Ruščák | | Junioři

Junioři porazili Náchod 4:3

Orli zvrátili nepříznivý vývoj zápasu a o výhře nad favoritem rozhodli v nájezdech.

Dudycha - J. Jirků, O. Pražák, Szukalski, Zedníček, Antošovský, T. Hrdina - Bednář, Šudoma, Dostál - Haas, Novotný, Hanzlíček - Peškar, Dohnal, Vícha. Trenér P. Jirků.

Branky a nahrávky: 35. Hanzlíček (Novotný, Haas), 39. Bednář (Šudoma), 51. PPG Zedníček (T. Hrdina), rozhodující nájezd Haas.

Náchod to vloni dotáhl až na postupovou příčku do vyšší soutěže, ale postup do ligy juniorů odmítl. V první třetině lépe bruslil, vytvářel si více nebezpečných šancí a zaslouženě vedl 0:2. Orli se do zápasu dostali po přestávce, jenže dlouho nedokázali skórovat. Až ve 35. minutě snižoval po přihrávce Novotného v situaci 2 na 1 svým prvním gólem v juniorech Lukáš Hanzlíček. Lanškroun získal rázem převahu a 65 sekund před druhou přestávkou vyrovnal Pavel Bednář. Třetí část přinesla vyrovnaný boj, kdy nikdo nechtěl udělat chybu. Hosté šli znovu do vedení ve 48. minutě po našem vlastním gólu. V 51. minutě putoval na trestnou náš odchovanec v dresu soupeře Daniel a Orli využili početní výhodu už za 13 sekund, když vyrovnal přesnou střelou Alois Zedníček (viz úvodní foto). Další gól už nepadl a rozhodovaly nájezdy. Hosté proměnili jediný z pěti, naši junioři se trefili dvakrát zásluhou Matyáše Novotného a Jana Haase.
Orli dokázali otočit proti silnému soupeři nepříznivý vývoj zápasu. Velký podíl měli výborně chytající Michal Dudycha a dvoubodový nováček v dresu Orlů Jan Haas. Lanškroun je v tabulce třetí o dva body za Českou Třebovou, ale ta má odehráno o dvě utkání více.