neděle 03.03.2024, 17:00

HC TrutnovTJ ORLI Lanškroun

3:7 (2:2, 1:2, 0:3)

Orli vyhráli v Trutnově vysoko 7:3

Po dalším výborném výkonu muži zaslouženě vyhráli a ve středu mohou doma ukončit sezónu.

HC Trutnov:

Holubec — Vácha, Junek, Chaloupka, Štembera, Z. Křížek, Mostecký, T. Křížek — Vondráček, Šimoníček, Smékal, Luštinec, Chytráček, Štěpán, Stojkovič, Janoušek, Rada, Missberger, Mach, Švadlák. Trenér Řehák.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Paclík, Kužílek, Bureš, Mann - Krč, Pirkl, Šembera - Pejcha, Markl, Švub - Gildain, Vogel, Dvořák. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 3. PPG Smékal (Junek), 11. Švadlák (Štěpán), 28. Z. Křížek (Chytráček) – 1. Krč (Šembera, Markl), 11. Švub (Kužílek), 26. PPG Nastoupil (Šembera, Pirkl), 38. Nastoupil (Pirkl, Krč), 53. Pejcha (Švub), 57. PPG Krč (Pirkl, Pejcha), 60. Šembera (Krč, Pirkl).

Vyloučení 5:5, využití 1:2, oslabení 0:0.
Střely na branku 33:49 (14:11, 8:18, 11:20).

Diváci: 176

Diváci v Trutnově si užívali v úvodním utkání série o 9. místo pěkný, rychlý hokej s oboustranně vysokým nasazením. Orli předvedli parádní akci už ve 44. sekundě hry. Krč s Marklem obrali obranu domácích o puk, Markl posunul doprava na Šemberu, který prodloužil křižnou přihrávkou na Tomáše Krče a ten z první otevřel skóre (situace je na úvodní fotografii od Kačky). Po minutě byl vyloučen Pejcha a Draci přesilovku využili k vyrovnání. Domácí gól povzbudil a dobrým bruslením nás tlačili, i když šance měli i naši. Obrovskou šanci promarnil Markl (také na jedné z fotek), dobré pozice měli Pirkl, Pejcha či Vogel. V 11. minutě padly v rychlém sledu dvě branky. Nejprve potrestal Trutnov zbytečnou ztrátu puku naší obrany, ale hned po17 sekundách poslal Kužílek do nájezdu Vojtu Švuba, který zakončil přesnou střelou - 2:2 (foto). Vzápětí mohl zvýšit Vogel. Potom Kamil chytil nájezd nejlepšího střelce Draků Smékala. Situaci 2 na 1 nevyužili Šembera s Krčem. V závěru třetiny zneškodnil brankář Nimmerrichter další dvě obrovské šance domácích. Ve 26. minutě byl faulován Dvořák. Lanškrounští soupeře sevřeli a nakonec Jan Nastoupil bombou od modré trefil přesně levý horní roh branky - 2:3. Ve 28. minutě bohužel po prohraném buly v našem obranném pásmu vyrovnal střelou od modré Z. Křížek. Orli postupně získávali značnou převahu. V přesilovce dvakrát střílel zblízka Šembera. Ve 35. minutě trefil Bureš od modré levou tyč. Do vedení nás mohli poslat Nastoupil či Krč. Až ve 38. minutě prostřelil klubko hráčů z vrcholu kruhů znovu Jan Nastoupil - 3:4. Těsně před přestávkou zakončoval nadvakrát Paclík jen do brankáře. Do třetí třetiny stáhl domácí trenér sestavu na dvě pětky. Už po devíti sekundách zvonila za Nimmerrichterem tyčka. Ve 43. minutě kroužil kolem brankáře Dvořák, ale skulinku nenašel. Naši hráči měli převahu. Nebezpečně střílel Bureš, Krč a Šembera dvakrát promarnili další situace 2 na 1. Důležité momenty přišly v 50. minutě. Na trestnou putoval Markl, ale Orli se v pohodě ubránili. V rovnovážném stavu potom dokázal Jakub Pejcha dorazit do sítě nahození Švuba - 3:5. V 54. minutě musel na trestnou Dvořák. V oslabení nejprve ujel Krč, ale blafákem neskóroval. Na druhé straně skončila střela domácích opět na tyči. V 57. minutě v přesilovce našel Pirkl skvěle volného Tomáše Krče, který zvýšil na 3:6. Po zmatcích v obraně Trutnova završil skóre v poslední minutě Michal Šembera - 3:7.

Orli nakonec vysoko vyhráli, ale výhra se nerodila jednoduše. Až do stavu 3:3 dokázali domácí vždy dorovnat naše vedení. Ve druhé polovině utkání ale byli naši hráči jasně lepší, což dokázali potvrdit i brankově a ujímají se v sérii vedení 1:0. Dařilo se zejména první pětce - Krč 2+2, Pirkl 0+4, Šembera 1+2. Nastoupil 2+0. Tomáš Krč už má na kontě 28 branek. V posledních 13 zápasech neskóroval pouze v jediném - 9:4 s Poličkou - a připsal v nich 16 gólů. Oliver Pirkl dosáhl hranice 23 nahrávek a 30 bodů, Švub překonal 20. V obraně jsou po dnešku tři sedmnáctibodoví - Dvořák. Kužílek a Nastoupil.

Ve středu v domácím prostředí udělají Orli vše pro to, aby ukončili sérii a zajistili si konečné deváté místo.