Výborný výkon ve 3. části stačil pouze na zmírnění porážky.

HC Trutnov:

Holubec - Vácha, Chaloupka, T. Křížek, Mostecký, Štembera, Junek - Vondráček, Šimoníček, Smékal, Luštinec, Mach, Chytráček, Rada, Janoušek, Švadlák

Nimmerrichter - T. Pražák, Vyskočil, Mann, Nastoupil, Bureš, Šlezingr - Pejcha, Kužílek, Drlík - Krč, Vogel, Šembera - Švub, Pirkl, Dvořák - Gildain. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 8. PPG Chytráček (Luštinec), 10. Luštinec (Chytráček), 17. SHG Chytráček (Luštinec, Chaloupka), 29. Luštinec (Šimoníček, Chaloupka), 38. PPG Chaloupka (Smékal) - 9. PPG Krč (Nastoupil, Pirkl), 49. Pejcha (Vogel, Drlík), 54. Dvořák.

Vyloučení 7:6, využití 2:1, oslabení 1:0.

Diváci: 201

Úvodní zápas nové sezóny přinesl v Trutnově průměrný hokej, který se hrál přes celkem vysoký počet trestů oboustranně korektně. Rozhodčí Pecha odvedl dobrý výkon, přehlédl pouze hokejku v obličeji Šlezingra, který přišel o část zubu.

Začátek byl vyrovnaný. Dobré střely předvedli Dvořák a Drlík. V 8. minutě potrestali domácí Pejchovo podrážení a vedli 1:0. O minutu později ujel soupeři Krč a byl zezadu faulován. Speciální přesilovková formace sehrála dokonalý zámek a sám Tomáš Krč přesnou střelou z levého kruhu ke vzdálenější tyči vyrovnal (viz foto). Bohužel hned za 31 sekund obrana Orlů za sebou zapomněla útočníka Luštince, který měl spoustu času na přesné zakončení - 2:1. Pak ujel do nájezdu Drlík, jenže nedal. V 16. minutě jsme si vytvořili velký tlak v přesilovce, ale po špatném střídání a chybě obránce zvýšil Trutnov na 3:1. Důležité okamžiky přišly hned po přestávce. Orli měli v krátkém sledu dvě téměř minutové přesilovky 5 na 3. Sehráli je mizerně. Nepřesné přihrávky, nervozita, ztráty puků, takže jsme ani nevystřelili. Pak nebezpečně zakončoval Vogel. Před polovinou utkání po další chybě obrany přišlo přečíslení 2 na 1 a zkušený Luštinec (který měl prsty ve všech čtyřech brankách Trutnova) zakončil na 4:1. Lanškrounští byli ve druhé třetině horším týmem. Chyběl pohyb a důraz, kupily se chyby. Ve 32. minutě mohl snížit ze sólového nájezdu Krč. V závěru třetiny jsme šli do tří, protože krátce po sekání Bureše šel na trestnou i Kužílek. Domácí dlouhou přesilovku 5 na 3 využili - 5:1.

Do třetí části trenér Filip přeházel sestavu, do obrany stáhl Dvořáka a mužstvo probudil. Hned po 39 sekundách znovu ujel domácí obraně Krč. Byl faulován, ale nařízené trestné střílení neproměnil. Orli získávali čím dál větší tlak. Gól visel ve vzduchu. Dobré příležitosti měli dvakrát Kužílek, Dvořák a Vogel s Pejchou. Až ve 49. minutě našel Vogel před brankou neobsazeného Jakuba Pejchu, který zkušeně snížil na 5:2. Naše převaha narůstala. Potvrdil to dalším gólem Tomáš Dvořák, který procpal puk pod levým betonem domácího brankáře - 5:3. Trutnovský trenér reagoval oddechovým časem. Přes další šance se už skórovat nepodařilo. Nepomohlo ani odvolání brankáře 50 sekund před koncem. Tlak skončil jen dalším faulem domácích a třicetisekundovou bezgólovou přesilovkou 6 na 4.

Orli nakonec prohráli v Trutnově stejně jako vloni o dvě branky. Brankář Nimmerrichter opět předvedl několik fantastických zákroků a tým podržel zejména ve fázích, kdy se nedařilo. V první třetině vyrovnaný souboj, bohužel s několika chybami v obraně, které zkušení hráči domácích využili. Ve druhé části jsme polevili, zpomalili a Trutnov byl jasně lepší. Ve třetí třetině paráda. Konečně hokej, jaký chceme od Orlů vidět. Rychlý s nasazením a nápady, velký tlak. Při lepší koncovce to ani nemuselo skončil bez bodového zisku. Byl to první ostrý zápas a závěr ukázal, že je na co navázat.

Další utkání následuje v neděli, kdy zajíždíme na led favorita do Nové Paky.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...