středa 13.12.2023, 18:30

HC Spartak ChoceňTJ ORLI Lanškroun

5:4 pp (2:1, 2:1, 0:2, 1:0)

V Chocni rozhodli domácí v prodloužení

Po slabší první třetině Orli mohutně tlačili, ale o výhře Chocně rozhodl pěti góly veterán Pavel Prachař.

HC Spartak Choceň:

Valenta - Vacek, Kalous, Novotný, Knytl, Votava, Novák, Koutecký - Krejza, Prachař, Svatoš, Farkas, Pilař, Vítek, Záruba, Adámek, Polák, Lichtág. Trenér Polák

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Bureš, Mann, Šlezingr - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Pirkl, Markl - Švub, Jáneš, Novotný - Gildain. Trenér Filip

Branky a nahrávky: 17. Prachař (Polák, Novotný), 19. Prachař (Novotný), 31. PPG Prachař (Krejza, Pilař), 39. Prachař (Adámek, Novák), 61. PPG Prachař (Novotný, Polák) - 13. Švub (Novotný), 21. Šembera (Krč), 46. PPG Vogel (Krč, Nastoupil), 50. Krč (Šembera, Vogel)

Vyloučení 3:3, využití 2:1, oslabení 0:0
Střely na branku 34:41 (13:11, 10:15, 10:15, 1:0)

Diváci: 225

Choceň začala doma velkým náporem a brankář Nimmerrichter musel vyřešit dva sólové nájezdy a velkou šanci osamoceného Prachaře u levé tyčky. Orlům chvíli trvalo, než se dostali do zápasu a první velkou šanci měl v 11. minutě Krč. Hra se vyrovnala  a ve 13. minutě dorazil střelu Novotného Vojtěch Švub do horního rohu branky Chocně (viz první foto). V 16. minutě mohl zvýšit sám mezi kruhy Pejcha. O minutu později se dostal Spartak do přečíslení 2 na 1 a Prachař mířil přesně po zemi k levé tyči - 1:1. Vzápětí střílel Pejcha zblízka jen do brankáře. V 19. minutě se v našem obranném pásmu srazili obránci Šlezingr a Mann a Prachař pohotově z nájezdu poslal Choceň do vedení. Po přestávce přišel velký nástup Orlů. Hned po 24 sekundách vyrovnal Michal Šembera. Další šance měli Jáneš a Krč. Ve 30. minutě předvedl pěkný průnik znovu Krč, který přešel přes 4 hráče, ale střílel vedle. Vzápětí čárový rozhodčí odpískal naši hru v šesti a z přesilovky Prachař znovu poslal domácí do vedení. Šance se pak střídaly na obou stranách. Vyrovnat mohl po objetí branky Šembera, Kužílkův průnik skončil až v náručí brankáře. Obrovskou šanci měli i domácí, ale zblízka přestřelili. Ve 39. minutě naši hráči po tlaku ztratili puk a z rychlého protiútoku navýšil Prachař na 2:4. Do třetí třetiny vnesli Orli obrovský tlak. Velké šance měli Mann a Gildain. Ve 46. minutě nám nabídli domácí dlouhou přesilovku 5 na 3. Lanškrounští ji využili po 18 sekundách díky přesné střele Radka Vogela z pravého kruhu. V pokračující výhodě byl blízko ke gólu Kužílek. V 50. minutě se dostal do nájezdu Tomáš Krč a perfektním blafákem vyrovnal. Potom ujel Bureš, ale nezakončil. Rozhodnout mohl v 56. minutě Vogel sám mezi kruhy. Po minutě ovšem byl ve stejné pozici domácí Polák. Naši hráči v závěru promarnili přesilovku. Čtyřicet sekund před koncem odpískal čárový rozhodčí velmi přísně další hru Orlů v šesti. Do sirény jsme oslabení přečkali, ale v následném prodloužení Choceň brzy rozhodla.
Od začátku druhé třetiny jsme měli převahu a spoustu šancí. Naše převaha ale vedla jen k zisku bodu.  Na druhé straně se utkání extrémně povedlo 42letému veteránovi Pavlu Prachařovi, který nás pěti góly popravil. Nejlepšími hráči byli vyhlášení domácí Prachař a náš Tomáš Krč. Porážka znamená pokles v tabulce na 12. příčku.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...