středa 31.01.2024, 19:00

HC Slovan Moravská TřebováTJ ORLI Lanškroun

7:3 (1:2, 4:1: 2:0)

Orli prohráli v Moravské Třebové 3:7

Po dobrém úvodu vedli Orli ve 25. minutě 1:3, ale ve zbytku utkání už stříleli jen domácí.

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa - Holub, Netolický, Moučka, Janků, Dubovčí, Brandýs - Faltus, Marek, Cach, Šíp, Vaňous, Kavan, Palička, Augustin, Veselský, Horký. Trenér Přecechtěl

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Bureš, Paclík - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Jáneš, Markl - Švub Pirkl, Novotný, Gildain. Trenér Filip

Branky a nahrávky: 13. Vaňous (Horký, Marek), 25. Horký (Vaňous, Brandýs), 26. Augustin (Palička, Kavan), 34. Augustin (Palička, Vaňous), 37. PPG Vaňous (Janků, Augustin), 45. Janků (TS), 55. Augustin (Palička, Janků) – 15. Kužílek (Krč), 16. Jáneš, 25. Krč (Vogel)

Vyloučení 3:4, využití 1:0, oslabení 0:0
Střely na branku 47:37 (12:10., 19:13, 16:14)

Diváci: 286

Orli začali zápas lépe, dobře bruslili a vytvořili si mírnou převahu. První šanci měl Markl. Pak Krč sám před brankářem nezpracoval puk. Pražák pronikl až ke gólmanovi. Ve 13. minutě po ztrátě puku v obranném puk vstřelil první gól domácí Vaňous. V 15. minutě ale Orli přesně stejným gólem vyrovnali, když Krč vybojoval puk a Filip Kužílek přesnou střelou vyrovnal. Přesně po minutě vstřelil krásně svůj první gól mezi muži Martin Jáneš. Na druhé straně zlikvidoval Nimmerrichter nájezd Augustina. V dobré hře jsme pokračovali i po přestávce. Ve 25. minutě poslal Vogel do samostatného nájezdu Tomáše Krče, který blafákem zvýšil na 1:3 (úvodní foto). Tomáš skóroval už v sedmém zápase v řadě. Bohužel jsme se neradovali dlouho. Ještě v téže minutě snížil z dorážky Horký a po dalších 37 sekundách vyrovnal v situaci 2 na 1 Augustin. Od té doby byl Slovan lepší. Začal nás tlačit a Nimmerrichter musel předvést několik skvělých zákroků. Ve 34. minutě nás rozebral první útok domácích na prvočinitele a Augustin střelou do prázdné branky poslal Moravskou Třebovou poprvé do vedení. Ve 37. minutě navíc využili domácí přesilovku při vyloučení Bureše. Ve 45. minutě bylo nařízeno velmi přísně trestné střílení, které Janků proměnil. Poslední gól přidal v 55. minutě nejlepší hráč zápasu Augustin (3+1).
Domácí tak předvedli dokonalý obrat z 1:3 na 7:3 a oplatili nám porážku z našeho ledu. Příští zápas hrajeme v neděli 4. 2. od 17:00 doma s Poličkou.

34 Bureš Tomáš O 0 0 0 1 3 -2 2   1 0 0 0 0
28 Dvořák Tomáš O 0 0 0 0 2 -2 0   0 0 0 0 0
83 Gildain Daniel U 0 0 0 0 2 -2 0   0 0 0 0 0
17 Jáneš Martin U 1 0 1 1 2 -1 0   0 0 0 0 0