A-týmu se zápas v Náchodě vůbec nepovedl.

HC Náchod:

Kouba - Novák, Pelda, Rubáček, Lelek, Řehák, Štěpán - Škoda, Wajsar, Zeman, Maršík, Kubeček, Matouš, Polej, Vondřejc, Červíček, Havrda.

Nimmerrichter - Pražák, Vyskočil, Nastoupil, Dvořák, Bureš, Mann, Šlezingr - Pejcha, Kužílek, Markl - Krč, Vogel, Šembera - Švub, Pirkl, Drlík - Gildain. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 13. Lelek (Vondřejc, Škoda), 14. Havrda (Řehák), 19. PPG Pelda (Maršík, Štěpán), 39. Maršík (Matouš, Havrda), 56. Havrda (Pelda) - 2. Šembera (Krč).

Vyloučení 9:5, využití 1:0, oslabení 0:0.
Střely na branku 30:39 (14:10, 11:12, 5:17)

Diváci: 52

Do Náchoda přijeli Orli po předchozích dobrých výkonech jako mírný favorit. Navíc se podařilo velmi rychle dostat do vedení. Už po 80 sekundách hry po akci Krče dorážel zblízka Michal Šembera - 0:1 (foto). Další možnosti přišly v přesilovce ve 3. minutě. V 6. minutě tvrdě pálil z prostoru mezi kruhy Vogel. Pak šel na trestnou Pirkl. Nimmerrichter čelil úspěšně velkému tlaku domácích a navíc ujel do nájezdu Krč, ale blafákem nezvýšil. Náchod hru postupně nejen vyrovnal, ale byl i nebezpečnější. Ve 13. minutě fauloval Šlezingr. Nařízené trestné střílení náš brankář zlikvidoval s pomocí tyčky. Tlak domácích sílil a v téže minutě soupeř vyrovnal, když po vhazování u naší branky prostřelil klubko hráčů od modré Lelek - 1:1. Po minutě zajel za obranu Orlů Havrda a nájezd proměnil - 2:1. V 18. minutě musel na trestnou Dvořák a Náchod v přesilovce navýšil na 3:1. Po úvodním tlaku Lanškrouna byl Náchod v první třetině lepší a dokázal to vyjádřit brankově. Naši byli nepřesní a chyběl lepší pohyb. Sekundu před přestávkou faulovali domácí a při následném vhazování opět. Druhou třetinu jsme tak zahajovali bez sekundy dvouminutovou přesilovkou 5 na 3. Orli ji nesehráli vůbec dobře a ani nevystřelili. Pak při přesilovce domácích unikl Šembera a nedal. Postupně jsme hru vyrovnali. Zblízka mohl snížit Pirkl, v sólovém úniku byl Mann, Pirkl s Pejchou jeli 2 na 1. Ve 39. minutě jsme nedokázali vyvézt puk z obranného pásma, dostali se pod tlak a inkasovali na 4:1. Do třetí části přišly změny v sestavě. Lanškrounští si vytvořili veliký tlak, Náchod výrazně přestříleli, ale koncovka byla buď nedůrazná a nepřesná nebo stál na místě skvělý brankář domácích Kouba. Drlík dorážel zblízka. Krč byl v nájezdu faulován. Nařízené trestné střílení sám neproměnil. Drlík převedl dobrý průnik před branku, nebezpečně střílel Vogel, po jeho pasu trefil Markl tyčku. Nic z toho. Někdy chybělo i štěstí. To neměl ani Nimmerrichter, když v 56. minutě prohrál bruslařský souboj o nahozený puk a Náchod zakončil skóre na 5:1.
Orli neměli svůj den, nepomohlo ani sedm přesilovek. Ze 39 střel prošla jediná a je z toho nejvyšší prohra v dosavadní sezóně. Náš tým klesl na 11. místo a 13. Náchod se na nás bodově dotáhl. Napravit dojem můžeme už ve středu 18. října, kdy hostíme v HBM od 18:30 hodin HC Chrudim.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...