5:8 (2:3, 2:3, 1:2)

Muži zahájili přípravu výhrou v Náchodě

Muži byli v Náchodě po celé utkání lepší a zaslouženě zvítězili.

Nimmerrichter - Pražák, Vyskočil, Mann, Nastoupil, Gildain, Šlezingr - Pejcha, Kužílek, Markl - Krč, Vogel, Šembera - Švub, Pirkl, Tomeš - J. Hrdina. Trenér Filip.

Branky Orlů: 2. Krč (Vogel, Šembera), 10. Pirkl (Krč), 18. J. Hrdina (Vyskočil), 27. PPG Markl (Nastoupil), 35. Pirkl (Švub, Tomeš), 40. Vogel (Šembera, Gildain), 41. Pejcha (Mann), 58. ENG Vogel (Šembera, Krč).

Vyloučení 6:5, navíc domácí 5+OK a Vyskočil 5+OK, využití 0:1, oslabení 0:0.

K prvnímu přípravnému utkání zavítal A-tým do Náchoda. Orli zahájili velkým náporem, který zužitkoval Tomáš Krč gólem už po 72 sekundách hry. V 10. minutě zvýšil na 0:2 Oliver Pirkl. Jenže pak jsme nedůsledně obsazovali útočníky domácích a během 79 sekund bylo vyrovnáno. Orli měli stálou převahu, ale důrazně hrající Náchod hrozil z rychlých protiútoků. Do poloviny utkání musel brankář Nimmerrichter zlikvidovat několik velkých šancí domácích a dvakrát mu pomohla tyčka. V 18. minutě usměrnil do branky puk Jaroslav Hrdina po tvrdé střele s chutí hrajícího Martina Vyskočila, který se do sestavy vrátil po roční pauze. Zápas se lámal zhruba v polovině. Nejprve využil přesilovku 5 na 3 Tomáš Markl a na následné snížení Náchoda odpověděli Orli vzápětí parádní kombinací, kdy po ose Tomeš - Švub zakončoval na 3:5 Oliver Pirkl. Zápas jsme kontrolovali a další branky přidali Radek Vogel a Jakub Pejcha. V 52. minutě potrestal neodpískaný faul na našeho brankáře v bitce Vyskočil. Tři minuty před koncem odvolali domácí za stavu 5:7 brankáře, ale po 15 sekundách získal puk Krč a Radek Vogel do prázdné branky upravil na konečných 5:8.
Na začátek sezóny to byl pěkný rychlý a důrazný hokej. Všichni kluci hráli dobře a přes nějaké pochopitelné nepřesnosti a chybičky vyhráli zaslouženě. Trenér Martin Filip tak v premiéře na lavičce Orlů dovedl tým k první výhře.
Další přípravné utkání odehrají muži v neděli 10. září od 17 hodin v Chotěboři.