Orli ztratili vyrovnaný zápas v úplném závěru.

Nimmerrichter (32. Faltus) - Pražák, Vyskočil, Mann, Bureš, Marek, Šlezingr - Drlík, Kužílek, Markl - Krč, Vogel, Gildain - Švub, Pirkl, J. Hrdina. Trenér Filip.

Branka Orlů: 49. SHG Kužílek (Vyskočil)

Vyloučení 7:11, využití 1:0, oslabení 0:1

Komentář

Ve druhém přípravném utkání čekal muže silný soupeř. Chotěboř vloni prohrála v základní hrací době v lize kraje Vysočina jediné utkání ze 20!
A hokej to byl na začátek sezóny parádní. Rychlý, plný nasazení, soubojů a přitom oboustranné korektní. Jediným kazem byl oboustranně nepřesný hlavní rozhodčí. Orli od něho inkasovali 11 trestů, třikrát nás poslal do tří proti pěti a nařídil proti nám dvě trestná střílení (ty oba naši brankáři s přehledem zlikvidovali). Po vyrovnaném úvodu jsme inkasovali v 5. minutě v oslabení 3 proti 5. Zbytek třetiny byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Při souboji u mantinelu přišel o zub obránce Vyskočil. Do druhé části vstoupili Orli velkým tlakem. Převaha přinesla řadu šancí. Zejména Krč a Vogel připravili Gildainovi pět - šest skvělých šancí včetně sólového nájezdu. Naši aktivitu zbrzdil rozhodčí - přišlo pět trestů v řadě pro Orly. Ve 39. minutě se naskytla možnost přesilovky 5 na 3 i pro nás. Přes několik šancí jsme z převahy vytěžili jen tyč, kterou rozezvučel pouhé 3 sekundy před přestávkou dobrou střelou Vyskočil. Stejný hráč byl v šanci i po přestávce, kdy pokračoval tlak Orlů. Ve 49. minutě při vyloučení Marka sehráli skvěle oslabení Vyskočil a přesně zakončující Filip Kužílek. Bylo srovnáno. Hrál se hokej nahoru - dolu, který se početným divákům musel líbit. Rozluštění přišlo až v 58. minutě. Do sólového nájezdu byl vyslán Kužílek, ale jeho zakončení mezi nohy brankář vystihl. Z následného protiútoku skórovali domácí, přesně podle pravidla nedáš - dostaneš. V 59. minutě po neodpískaném zakázaném uvolnění přidala Chotěboř další gól. Trenér Filip 50 sekund před koncem odvolal brankáře. Orli nějakých 40 sekund zle obtěžovali branku domácích, ale vstřelit gól se nepodařilo.
Přes porážku zanechali muži dobrý dojem. Rozhodla neschopnost proměnit šance, kterých jsme měli více než soupeř. Teď se Orli představí doma. V pátek 15. 9. od 19:00 hodin a v sobotu 16. 9. od 13:00 hodin čeká muže dvojzápas proti Sokolu Popůvky z jihomoravského kraje.