Krajský šampión nás předčil v důrazu, rychlosti a zejména v produktivitě.

HC Litomyšl:

Horáček - Bažant, Bláha, Jonáš, Škvor, Zahradník, Š. Voříšek - A. Půlpán, J. Voříšek, Švec - Stoklasa, Jankovský, Háněl - Dostál, Pilař, Barkóci. Trenér Pešina.

Nimmerrichter (35. Ďuriš) - Pražák, Nastoupil, Mann, Dvořák, Šlezingr, Paclík, Marek - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Kužílek, Markl - Švub, Pirkl, Verner - Gildain. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 7. Švec (Bažant, Půlpán), 12. Stoklasa (Zahradník, Jankovský), 22. Jonáš (Pilař, Barkóci), 35. PPG Stoklasa (Bláha, Jankovský), 35. Půlpán (Bláha), 40. Půlpán (Voříšek, Švec), 41. Půlpán (Voříšek, Švec), 44. Voříšek (Půlpán, Švec), 51. Stoklasa (Zahradník) - 38. Pejcha (Kužílek, Markl), 39. Pirkl (Švub).

Vyloučení 4:4, využití 1:0, oslabení 0:0.
Střely na branku 36:43 (13:13, 12:18, 11:12)

Diváci: 170

V dalším utkání čekal naše muže vítěz krajské ligy. Domácí favorit měl v úvodu převahu, která se brzy vyrovnala. Přesto šla Litomyšl do vedení, když v 7. minutě propadlo nahození puku od modré přes klubko hráčů až do naší sítě. V 9. minutě sevřela naše elitní pětka soupeře a Vogel zakončoval těsně vedle. Ve 12. minutě ujížděl obraně domácích Dvořák, byl obráncem stažen na led, ale rozhodčí Škorpil nepotrestal jasný faul. V pokračování akce jsme ztratili puk a domácí zvýšili na 2:0. Další velké šance měli Šembera a Švub. V úvodu druhé třetiny prohrál náš obránce souboj za brankou Nimmerrichtera a domácí vedli 3:0. Navýšit mohl Stoklasa, který prokličkoval obranou Orlů až před brankáře. Za nás vyslal jedovatou střelu Krč a Dvořák neúspěšně dorážel. Markl zblízka trefil pouze brankáře a Pejchova střela po ledě jen způsobila závar. Ve 30.minutě byl Pejcha faulován a naše přesilovková formace domácí těžce sevřela a vyslala tři nebezpečné střely opět bez gólového efektu. O osudu utkání se rozhodlo v posledních sedmi minutách druhé části. Při hře 4 na 4 jsme nezvládli situaci po vhazování v našem obranném pásmu - 4:0.  Po necelé minutě Litomyšl potrestala faul Manna - 5:0 a střídali jsme brankáře. Ďuriš hned předvedl dva výborné zákroky. Ve 38. minutě se to konečně podařilo a Kužílkovu střelu dorazil do sítě Jakub Pejcha. Po necelé minutě z dalšího tlaku vyslal tvrdou střelu od modré Švub a Oliver Pirkl tečoval na 5:2. Bohužel se 27 sekund před přestávkou zapomněla naše obrana a osamocený Půlpán zvýšil na 6:2. Stejný hráč hned po pauze po rychlém protiútoku přidal další gól na 7:2 a po dalším rychlém průniku už bylo 8:2. Šance ještě měli Pirkl, Mark a Švub, ale byli to opět domácí, kteří uzavřeli účet na 9:2.
Výsledek je pro Orly velmi krutý. Hra byla v podstatě vyrovnaná a soupeře jsme dokonce přestříleli. Jenže byl veliký rozdíl v produktivitě a důrazu. Naše obrana nedokázala zastavovat bleskurychlé protiútoky Litomyšle. Orli to nezabalili a bojovali až do konce. Puk několikrát poskakoval po brankovišti domácích, ale štěstěna se od nás tentokrát odvrátila. Statistiky si vylepšili zejména Aleš Půlpán 3+2 a Filip Stoklasa 3+0. Své si odvedl i náš neoblíbený rozhodčí Škorpil, ale o výsledku určitě nerozhodl on. Napravit dojem budeme chtít už v neděli, kdy od 17:00 hostíme v HBM loňského finalistu Nový Bydžov.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...