Přes velmi dobrý výkon všech hráčů a stálou převahu vezeme domů jen jeden bod.

HC Jaroměř:

Prokš — Štohanzl, Nedomlel, Petira, Mišinec, Sýkora, Kotrč — Kašpar, Holub, D. Urlich, Souček, Kocián, Jahelka, Vejman, Hájek, Teuber, Záliš, Háze. Trenér Mach.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Kužílek, Paclík, Mann, Bureš - Krč, Pirkl, Šembera - Pejcha, Dvořák, Markl - Švub, Drlík, Gildain. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 13. Kašpar, 24. PPG Záliš (Sýkora, Souček), 56. PPG Petira (Kocián, Kašpar), 61. Kocián – 21. Krč (Pražák), 28. Pražák, 47. Drlík (Švub, Bureš).

Vyloučení 3:3, využití 2:0, oslabení 0:0.
Střely na branku 28:42 (9:12, 9:14, 9:16, 1:0)

Diváci: 85

V předposledním utkání základní části si oba týmy chtěli polepšit v tabulce. Zápas tak měl parametry play-off - rychlý hokej s velkým důrazem v soubojích. Orli měli po celé utkání převahu, už v první třetině si vytvořili šest obrovských šancí. Ve 3. minutě zůstala ležet dorážka Gildaina na brankové čáře. V 5. minutě po Pirklově střele doráželi postupně Šembera a Krč a puk znovu tancoval kolem čáry. V 7. minutě prokličkoval obranou Markl až před brankáře, ale blafákem nedal. Po něm střílel Drlík a puk se otřel o spojnici tyčí (jak zachytila pohotově fotografka Káťa na úvodní fotografii - ostatně všechny fotky ukazují neproměněné šance). V 9. minutě jeli 2 na 1 Pirkl a zakončující Krč. Ve 13. minutě se do první vážné příležitosti dostali domácí a Kašpar z levého kruhu trefil přesně pravý růžek naší branky - 1:0. Pak střílel zblízka Pejcha jen do brankáře a Burešova ložená šance skončila střelou těsně vedle. Po první třetině jsme mohli vést o 3-4 branky a nikdo by se nedivil. Zadařilo se až po přestávce, když střelu Pražáka od modré správně tečoval do sítě Tomáš Krč - 1:1 (25. gól v sezóně). Vzápětí řešil náš brankář nájezd domácích 3 na 1. Ve 23. minutě vyhodil puk z hřiště Nastoupil a domácí prostřelili v přesilovce vše přes klubko hráčů - 2:1. Ve 26. minutě trefil Kužílek tvrdou ranou od modré levou tyč. Ve 28. minutě zavezl puk do útočného pásma Tomáš Pražák a střelou z vrcholu kruhů vyrovnal na 2:2. Ve 33. minutě jel sám na brankáře Švub, ale blafákem nedal. Následovaly dvě naše přesilovky, obě po faulech na Krče. Zejména v té druhé si Orli vytvořili velké šance. Občas jsme to ale s útočením přeháněli a v závěru třetiny musel sólový nájezd likvidovat i Nimmerrichter. V úvodu třetí třetiny neproměnili nájezdy Kužílek a znovu Markl. Ve 47. minutě obkroužil branku Jaroměře Švub a potom vyzval ke střele Matěje Drlíka, který bombou mezi kruhy poslal Lanškroun do vedení 2:3. V 51. minutě byl faulován Kužílek. V přesilovce sám vyslal střelu, po které vznikl obrovský závar na brankovišti. V 56. minutě byl po souboji v rohu přísně vyloučen Kužílek za držení. Domácí si vzali timeout a přesilovku bleskově využili k vyrovnání na 3:3. Další gól nepadl a následovalo prodloužení. Orli v něm ihned rozehráli zajímavou situaci, ale po ztrátě puku ujel domácí Kocián a blafákem po ledě v 19. sekundě rozhodl.
Orli tak ztratili vyhraný zápas. Důvodem bylo neproměnění řady tutových šancí v první polovině utkání. Brankář domácích Prokš chytal dobře, ale několikrát při něm stáli všichni svatí. Naopak k nám se Štěstěna otočila zády. Výsledek znamená pro Orly posun na 11. místo, které se už nemůže zhoršit. Naopak při jakékoliv výhře v posledním utkání doma ve středu 21. února od 19:00 hodin proti Hlinsku postoupíme na 10. příčku.