V prvním utkání osmifinálové série muži přes bojovný výkon prohráli.

HC Jaroměř:

Vích - Voňka, Bujňák, Kotrč, Vágner, Pavelka, Sýkora - Holub, Kašpar, Kocián, Rind, J. Teuber, Brožek, Hájek, Háze, Souček. Trenér Mach.

Nimmerrichter, 41. Řoutil - F. Kužílek, T. Pražák, Macháček, Nastoupil, Dvořák, Janík, Marek, Šlezingr - Pejcha, Řehák, Markl - Kačerovský, Vogel, Šembera - Švub, Pirkl, Drlík. Trenér R. Kužílek.

Branky: 6. Hájek (Souček), 11. Háze (Teuber), 22. Hájek (Rind), 29. Teuber (Brožek, Vágner), 40. Voňka (Teuber, Bujňák) - 55. Šembera (Vogel)

Vyloučení 3:2, využití 0:0, oslabení 0:0
Střely 37:32 (12:13, 15:11, 10:8)

Diváci: 180

Do Jaroměře přijel podpořit Orly solidní počet příznivců. Hrál se oboustranně pěkný, rychlý a důrazný hokej bez zákeřností, který se musel divákům líbit. První třetina byla herně vyrovnaná. Lanškroun přečkal hned v úvodu vyloučení Macháčka. V 5. minutě nastřelili domácí tyčku naší branky a v pokračování akce se nahozený puk nešťastně odrazil od Pražáka přímo na hůl Hájka, který zblízka prostřelil Nimmerrichtera - 1:0. Pak střílel Pejcha a po něm jedovka Markla vypadla brankáři Jaroměře Víchovi a kutálela se kolem tyčky. Dobrou pozici měl Kačerovský a střelu Janíka od modré dorážel Drlík. V 11. minutě jsme se dostali pod tlak a Háze navýšil na 2:0. V 15. minutě střílel dobře Kačerovský a vyraženou střelu poslal do vyložené šance Pirklovi (viz foto). Ten domácího brankáře nepřekonal. V závěru měli možnosti Vogel, Kužílek a s chutí střílející dvojice Markl, Pejcha. Soupeře jsme v této části přestříleli 13:12, ale prohrávali jsme 0:2.
Druhá třetina byla z naší strany horší. Domácí nás výborným pohybem dostávali pod tlak a Orli chybovali a ztráceli puky. Hned po minutě jel útočník Jaroměře sám na naši branku. Nimmerrichter chytil, jenže vzápětí se situace opakovala a další nájezd junior Hájek proměnil ve svůj druhý a celkově třetí gól domácích. Další sólový nájezd zlikvidoval náš brankář ve 24. minutě. Trenér Kužílek reagoval na hru změnami v sestavě. V polovině utkání se dostala pod veliký tlak naše první pětka. Na ledě strávila více než dvě minuty, pomohla si zakázaným uvolněním, ale nakonec na pokraji sil inkasovala - 4:0. Následně jsme měli dvakrát výhodu přesilovky, ale nic jsme nevymysleli. Naopak jsme mohli dvakrát inkasovat a při signalizované výhodě domácích se tak stalo, když Jaroměř najížděla v situaci 2 na 0 a zakončoval Voňka - 5:0. V této třetině naši hráči prostě nestíhali a bylo rozhodnuto.
Poslední třetina byla opět vyrovnaná. V brance Orlů nastoupil Řoutil a hráli jsme na 5 obránců a 4 útoky. Jaroměř hrála více defenzívně vědoma si luxusního náskoku. Orli to nezabalili a bojovali jako orli. Šance měli Markl a Drlík, ale až v 55. minutě se podařilo najít recept na výborného Vícha v brance domácích, když po vyhraném buly trefil horní roh branky Michal Šembera. V závěru mohl dvakrát snížit Kužílek, ale skóre se již neměnilo.
Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Dokázali obehrávat naše hráče a úspěšně zakončovat. Oba naši brankáři dělali zázraky a všichni kluci v poli jeli na doraz. Tentokrát to nestačilo. Ale další zápas ve středu v Lanškrouně se bude hrát znovu od nuly.

58 Drlík Matěj U 0 0 0 0 2 -2 0   0 0 0 0 0
28 Dvořák Tomáš O 0 0 0 0 1 -1 2   1 0 0 0 0
24 Janík Michal U 0 0 0 0 3 -3 0   0 0 0 0 0
96 Kačerovský Dominik U 0 0 0 1 2 -1 0   0 0 0 0 0
7 Kužílek Filip U 0 0 0 0 2 -2 0   0 0 0 0 0
93 Macháček Michal O 0 0 0 0 1 -1 2   1 0 0 0 0