Soupeř byl ve všech ohledech lepší a zaslouženě vysoko vyhrál.

HC Hlinsko Horses:

Hanák - Machač, Beneš, Nepokoj, Fink, Lojek, Oliva, Lenoch - Štěpánek, Jílek, Havel, Kišš, Hudec, Kubal, Karásek, Chvojka, Zdražil. Trenér Kunz.

Nimmerrichter - T. Pražák, Nastoupil, Dvořák, Kužílek, Mann, Šlezingr - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Drlík, Markl - Švub, Pirkl, Marek. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 8. Jílek, 15. Oliva (Štěpánek, Machač), 18. PPG Havel (Beneš, Lojek), 26. Machač, 31. Karásek (Machač), 40. Jílek (Nepokoj), 44. SHG Štěpánek (Jílek, Lojek), 48. Hudec (Jílek, Fink), 52. PPG Nepokoj (Machač, Kišš) - 46. PPG Pejcha (Markl), 56. Drlík (Šlezingr)

Vyloučení 5:3, využití 2:1, oslabení 1:0.
Střely na branku 41:33 (15:7, 14:14, 12:12)

Diváci: 102

Hlinečtí Koně ukázali, proč jsou zatím nejlepším týmem soutěže. Postavili výborný tým se zkušenostmi od 2. ligy až po NHL. Hráli krásný kombinační hokej a naše obrana i brankář nevěděli, kam dříve skočit. Jedinou vadou na kráse je fakt, že mají v kádru pouze dva vlastní odchovance.
Úvod zápasu byl takovým pozorným oťukáváním. Z naší strany měli dobré střely Krč, Markl a Šlezingr. V 8. minutě jsme ztratili puk ve středním pásmu a Jílek zakončil nájezd prvním gólem - 0:1. Pak hrál náš tým přesilovku. V ní Orli tečovali Krčovu střelu těsně vedle. V 15. minutě nás domácí v obranném pásmu dokonale rozebrali až zůstal před Nimmerrichterem osamocený Oliva, který zvýšil na 0:2. Pak mělo početní výhodu Hlinsko. Dlouho jsme úspěšně bránili, až v samém závěru přesilovky ze sólového nájezdu zvyšoval Havel na 0:3.
Do druhé části si vyměnili místa Marek a Šlezingr a Orli přidali. Úvodních deset minut bylo našich. Dopomohli k tomu i dvě přesilovky. Pirkl zblízka pálil jen do náruče brankáře, Krč tvrdě pálil "z první", nebezpečný průnik Kužílka skončil u brankáře. Ale stačila chvilka tlaku domácích a bylo 0:4. Vogel zakončoval opět jen do náruče brankáře, Markl střílel těsně vedle. Nic z toho. Pak Nimmerrichter zlikvidoval další sólový nájezd domácího Jílka. Ve 31. minutě přišel další gól Hlinska, kterému však předcházel faul hokejkou do obličeje Marka. Vzápětí předvedl Krč slalom přes celé hřiště, ale nezakončil. Naopak těsně před přestávkou přidal šestou branku nejlepší hráč domácích Jílek. V průběhu třetiny odstoupil z utkání Pirkl a odjel do nemocnice s podezřením na zlomeninu ruky (téměř na den rok poté, co ho odvezli do nemocnice v Opočnu - 4. 12. 2022). Dál náš tým točil jen dva centry. V úvodu třetí třetiny byl faulován Dvořák, ale přesilovku jsme sehráli tak špatně, že jsme posedmé inkasovali. Orli to nezabalili a bojovali dál. Ve 46. minutě nesmyslně fauloval Fink Krče u střídačky. Orli přesilovku využili za 23 sekund, když Marklovu střelu dorazil do sítě Jakub Pejcha - 1:7. Přišel další závar a osmý gól Hlinska. V 50. minutě zůstal nepotrestán faul na Pražáka, toho šel pomstít náš brankář a inkasoval 2+2 za hrubost. Ve druhé části přesilovky zakončil domácí účet Nepokoj - 1:9. V 56.  minutě ujel podél pravého mantinelu Matěj Drlík a přesnou střelou po ledě zakončil skóre na 2:9.
Nepodařené utkání. V první třetině bylo Hlinsko jednoznačně lepší ve všech činnostech. Po přestávce Orli hru vyrovnali, ale nedokázali skórovat. Domácí navýšili náskok a potom zápas kontrolovali. Od desítky nás zachránil brankář Kamil Nimmerrichter. Z naší strany se zápas povedl Matěji Drlíkovi. Vedle vstřeleného gólu si připsal přes vysokou porážku bilanci plus/mínus za účast při gólech +1!
Teď nás čekají dva domácí duely. Ve středu 6. 12. se sousedem v tabulce Trutnovem a v neděli 10. 12. s velmi silným Novým Městem nad Metují.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...