8:3 (1:1, 2:0, 5:2)

Muži prohráli v Hlinsku vysoko 3:8

V úvodním utkání o Pohár V. Martince Orli nestačili soupeři.

HC Hlinsko Horses:

Vlk - Lenoch, Hudec, Fink, Nepokoj, Machač, Beneš - Bouška, Zdražil, Karásek, Kubal, Hron, Kišš, Prachař, Jílek, Štěpánek. Trenér Rohlík.

Řoutil - Marek, T. Pražák, Macháček, Nastoupil, Bureš, Zedníček, Mann, Šlezingr - Pejcha, F. Kužílek, Faltejsek - Šembera, Vogel, Gildain - Kačerovský, Řehák, Tomeš - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek.

Branky: 12. PPG Karásek (Machač, Kišš), 25. Hudec (Kubal), 34. Prachař (Štěpánek), 42. Kišš (Kubal, Karásek), 45. PPG Kišš (Nepokoj), 50. Nepokoj (Hron), 55. SHG Štěpánek (Prachař), 59. Kišš (Kubal, Machač) – 4. Gildain (Macháček), 50. Tomeš (Pejcha), 55. Kačerovský (Vogel).

Vyloučení 3:6, využití 2:0, oslabení 1:0.
Střely 35:27 (13:10, 9:9, 14:8)

Diváci: 91

V úvodním utkání o Pohár V. Martince dal trenér Kužílek příležitost širšímu kádru hráčů. Ve dvacítce hokejistů v poli bylo i šest juniorů. V brance dostal přednost Pavel Řoutil. Ten hned v úvodu zlikvidoval střelu osamoceného útočníka domácích z pěti metrů. Ve 4. minutě Orli zatlačili Hlinsko do obranného pásma a junior Daniel Gildain pohotovou střelou zblízka otevřel skóre. Další dobré střely měli Řehák a Tomeš. Pak znovu zachraňoval v situaci 2 na 1 Řoutil, ale současně byl vyloučen Macháček za sekání. Domácí z přesilovky vyrovnali dorážkou na brankovišti. V 15.  minutě vytvořili naši hráči obrovský tlak a z vyložených pozic mohli skórovat Šembera a Macháček. Ve 25. minutě chytil lanškrounský brankář nebezpečnou střelu a ihned rozehrál spoluhráčům. Ti ale puk ztratili a domácí Hudec zblízka skóroval na 2:1. V polovině utkání jsme prohrávali o gól. Dobrou střelu měl Šlezingr, sólový nájezd neproměnil Řehák. Ve 35. minutě vybojoval soupeř puk za naší brankou a zcela volný Prachař zblízka zvýšil na 3:1. Přitom hra i počet střel byl do té doby vyrovnaný. Orli ovšem hráli do 38. minuty pětkrát v oslabení až poté si rozhodčí Kolář všiml také faulu domácích. V přesilovce šla Kužílkova střela těsně mimo. Do třetí části jsme nastoupili se změnami v sestavě a se snahou o vyrovnání. Hned v úvodní minutě jel sólový nájezd Tomeš. Nedal a z následující akce domácích zvýšil Kišš na 4:1. Ve 45. minutě navíc potrestal stejný hráč Švubovo hákování další brankou. V 50. minutě oslavil narození druhého potomka dobrou střelou Jakub Pejcha a Tobias Tomeš tečí snížil na 5:2. Vzápětí jsme ztratili puk v útočném pásmu a domácí z nájezdu 2 na 1 za 22 sekund opět zvýšili vedení na 6:2. V 55. minutě hráli Orli přesilovku, ale opět ztratili puk a Hlinsko v oslabení přidalo další gól. Po dvaceti sekundách zakončil pěknou kombinaci přesnou střelou z kruhu Dominik Kačerovský a definitívní podobu dostal výsledek po další chybě našich hráčů v 59. minutě.
Orli odehráli slušné dvě třetiny, ale v té poslední nasekali tolik chyb, že je z toho jedna z nejvyšších porážek v sezóně. Našim nejlepším hráčem byl vyhlášen po zásluze brankář Pavel Řoutil.
A-tým může napravit dojem v domácím utkání v pátek od 18:30 proti Poličce.