Vyrovnané utkání rozhodla Chrudim čtyřmi góly v prostřední části.

Nimmerrichter - Pražák, Nastoupil, Mann, Dvořák, Šlezingr, Bureš, Marek - Krč, Vogel, Šembera - Pejcha, Kužílek, Verner - Švub, Pirkl, Drlík - Gildain. Trenér Filip

HC Chrudim:

Matoušek - Linhart, Hrdlička, Pazdera, Hybeš, Pejzl, Urban, Dvořák - Brožek, Cvrček, Novák, Felcman, Macas, Kostka, Polák, Matýs, Pavlík, Langr, Dobiáš, Turčáni. Trenér Dvořák

Branky: 6. PPG Krč (Vogel, Šembera), 26. Drlík (Bureš), 45. PPG Verner (Nastoupil, Pirkl) - 11. Brožek (Novák), 14. Matýs (Novák), 23. PPG Brožek (Kostka, Linhart), 30. PPG Linhart (Dobiáš, Kostka), 36. SHG Pavlík (Felcman, Pazdera), 40. Felcman (Linhart, Cvrček)

Vyloučení 8:7, navíc Turčáni (Chrudim) 5+OK, využití 2:2, oslabení 0:1
Střely na branku: 33:36 (14:9, 9:16, 10:11)

Diváci: 130

V dalším utkání krajské ligy dostal první příležitost v mužích teprve sedmnáctiletý Oldřich Verner. Vedl si velmi dobře a premiéru oslavil i gólem. Úvod utkání s Chrudimí přinesl naši velkou aktivitu, kterou potvrdil v 6. minutě vedoucí gól v přesilové hře, když po kombinaci celého útoku zakončoval zblízka Tomáš Krč (foto). Další šanci měl Drlík. V 9. minutě zachránil Orly Nimmerrichter, když zlikvidoval těžkou střelu zblízka. Po té vyslal nebezpečnou střelu Pirkl z nájezdu dva na jednoho s Drlíkem. V 11. minutě hosté vyrovnali po nenápadné akci. Orli měli v těchto fázích více ze hry. Další dobré střely přidali Dvořák a Gildain, Vogel se ocitl sám před brankářem. Ve 14. minutě pronikl po křídle Kužílek a přihrával na teč Pejchovi, který promáchl. Z rychlého protiútoku Chrudim zvýšila na 1:2. Po přestávce nabil Verner Pejchovi, který nedal. Ve 22. minutě jsme museli čelit téměř dvouminutové přesilovce pět na tři. Odolávali jsme minutu, než Brožek zvýšil na 1:3. Ve 26. minutě nahrával zpoza branky Bureš a Matěj Drlík zblízka zavěsil pod tyč - 2:3. Ve 30. minutě využila Chrudim další přesilovku střelou Linharta od modré - 2:4. Krátce poté předvedl hostující Turčáni likvidační zákrok na Dvořáka a šel předčasně do sprch. Pětiminutová početní výhoda byla v závěru vylepšena dalším faulem hostů a hráli jsme 62 sekund 5 na 3. Ve výhodě vyslal nebezpečnou střelu Nastoupil a Krč trefil tyč. Díky nepozornosti rozhodčích ovšem hrála Chrudim dobrých 15 vteřin ve čtyřech. Při klasické přesilovce Orli ztratili puk a hosté v oslabení zvýšili na 2:5. Navíc pouhých 8 sekund před přestávkou podcenila naše obrana situaci a Felcman zvyšoval z nájezdu na 2:6. Ve třetí třetině Orli zvýšili obrátky, vytvářeli si šance, ale zkušený soupeř hru kontroloval. Ve 45. minutě sehráli naši hráči výborně přesilovku a Nastoupilovu střelu od modré pěkně tečoval do branky Oldřich Verner - 3:6. Největší další velkou šanci měl Kužílek, jehož jedovatá střela se po zásahu brankáře kutálela těsně kolem tyčky. Zdramatizovat utkání se už nepodařilo.
Partner utkání VMK vyhlásil za nejlepší hráče utkání hostujícího brankáře Matouška a Tomáše Krče.
Spravit chuť si můžeme už v neděli 22. 10., kdy hostíme od 17:00 Barony Opočno.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...