neděle 01.10.2023, 17:00

BK Nová PakaTJ ORLI Lanškroun

3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

BK Nová Paka - Orli Lanškroun 3:2

Muži silně potrápili velmi dobrou hrou vedoucí tým ligy, který vyhrál až díky využité přesilovce v 53. minutě.

BK Nová Paka:

Krinwald - Had, Suvorov, Kotyza, Najman, Šípek, Vrba, Klust - Hric, Brokeš, Nevyhoštěný, Foerster, Nezbeda, Strnad, Horyna, Mach. Trenér Fedulov.

Nimmerrichter - Pražák, Vyskočil, Nastoupil, Dvořák, Bureš, Mann - Krč, Kužílek, Šembera - Pejcha, Vogel, Drlík - Švub, Pirkl, Markl - Gildain. Trenér Filip.

Branky a nahrávky: 9. Kotyza (Nezbeda, Mach), 36. Nevyhoštěný (Hric), 53. PPG Nevyhoštěný (Had, Nezbeda) - 14. Dvořák, 17. Vogel (Drlík)

Vyloučení 1:4, využití 1:0, oslabení 0:0
Střely na branku 38:32 (12:13, 11:12, 15:7)

Diváci: 158

V Nové Pace nás čekal velice kvalitní soupeř, ale Orli dokázali pokračovat ve výborném nasazení, které předvedli v poslední třetině v Trutnově. Ve 4. minutě dostali domácí výhodu přesilovky, ve které nastřelili tyč Nimmerrichterovy klece. V tlaku pokračovali i po početní výhodě a vytěžili úvodní branku. Po ní jakoby se uspokojili a Orli naopak přidali. V krátkém sledu měli příležitosti Kužílek, Drlík či Pejcha. Náš tlak narůstal. Ve 14. minutě předvedl parádní číslo Tomáš Dvořák. Jako obránce si vzal u naší branky puk, prokličkoval celým hřištěm a blafákem vyrovnal na 1:1. Soupeř měl s naší hrou problémy. V 17. minutě točili Orli domácí jako na kolotoči. Pejcha ještě nedal, ale pak Drlíkovu střelu uklidil do sítě Radek Vogel a vedli jsme 1:2. V závěru ještě Vogel našel Šemberu samotného před brankářem, jenže další gól z toho nebyl. Po přestávce se hra rychle přelévala ze strany na stranu. Další možnosti nevyužili Vogel v oslabení, Kužílek, Šembera, Pejcha, Markl a znovu Vogel. Ve zkrácené přesilovce jeli 2 na 1 Pirkl a Krč, Dvořák znovu pronikl obranou Nové Paky. Nedali jsme a soupeř to potrestal rychlou kombinací, kterou zakončoval Nevyhoštěný. Opět v závěru třetiny poslal přihrávku Švub tečujícímu Pirklovi a puk proskákal těsně kolem tyčky. Po dvou třetinách byl stav 2:2 a na střely jsme dokonce těsně vedli. Do závěrečné části domácí zvýšili nasazení a agresivitu a stáhli sestavu na dvě pětky. Kolem 45. minuty brankář Kamil Nimmerrichter předvedl dva superzákroky a jednou mu pomohla tyčka. Tlak Nové Paky sílil, Orli však také měli pěkné chvilky. Markl zblízka nastřelil jen brankáře, Švub operoval s pukem v brankovišti. Zvyšující se tlak soupeře vedl v 52. minutě k faulu Markla. Odolávali jsme minutu, ale potom domácí útočník Nevyhoštěný vsítil vítěznou branku. Náš závěrečný tlak totiž Nová Paka dokázala eliminovat a držet nás ve středním pásmu, takže na odvolání brankáře nebyl čas ani síly.
Celý tým Orlů podal velmi dobrý výkon. K překvapivému bodovému zisku s vedoucím týmem soutěže chybělo jen více štěstí v koncovce. Kapitán týmu Jan Nastoupil sehrál 232. utkání v A-týmu Orlů, čímž se dostal do první desítky všech dob. Na devátého trenéra juniorky Pavla Jirků mu schází jen 9 zápasů.
Další neméně těžký soupeř čeká naše muže už ve středu 4. října, kdy zajíždíme do Nového Města nad Metují.

ÚTERNÍ TRÉNINKY JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA NA ZEMĚDĚLCE OD 14.5.2024

Úterní tréninky skupiny JUNIOŘI + DOROST + 9.TŘÍDA od 14.5.2024 na ZEMĚDĚLCE (hřiště, tělocvična, posilovna) 17:30 - 19:00 hodin!!

ČTVRTEK 16.5.2024 - TRÉNINKY ZRUŠENY!!

Ve čtvrtek 16.5.2024 jedeme do Ostravy na utkání mistrovství světa USA - FRANCIE. Ve čtvrtek budou tréninky žáků, přípravky a dorost +...