Díky velkému nasazení všech hráčů zdolali muži po výborném výkonu HC Trutnov.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Bureš, Mann, Zedníček, Dvořák - Pejcha, Řehák, Markl - Krč, Šembera, Drlík - Kačerovský, Pirkl, Švub. Trenér R. Kužílek

HC Trutnov:

Krejčí - Z. Křížek, Mostecký, T. Křížek, Chaloupka, Junek, Zákravský, Vácha - Oppelt, Šimoníček, Janoušek, Rada, Vondráček, Vognar, Bureš, Luštinec, Mach, Smékal, Švadlák, Chytráček

Branky: 20. Kačerovský (Pirkl, Švub), 29. Šembera (Krč, Mann), 35. PPG Markl (Řehák, Pejcha), 56. Dvořák, 60. PPG ENG Šembera (Krč) - 18. Mach (Šimoníček), 27. Šimoníček (Vondráček), 42. Bureš (Vácha)

Vyloučení 4:10, využití 2:0, oslabení 0:0
Střely 34:29 ( 13:13, 9:9, 12:7)

Diváci: 60

Úvod utkání obstaralo ocenění domácí opory Tomáše Pražáka, který nastoupil ke dvoustému utkání za muže Orlů a napodobil tak Jana Nastoupila, který dosáhl na stejnou metu vloni.
Hosté přijeli kompletní ze všemi ligovými esy, včetně extraligového Vondráčka (reprezentant ČR do 20 let, 4 sezóny Sparta, 1 sezónu Kometa) či ligovými Šimoníčkem, Luštincem a Chytráčkem (všichni přes 300 zápasů ve 2. lize). Nám naopak chyběli zranění Vogel, Macháček, Janík a Marek a pracovně zaneprázdněný Nastoupil.
Oslabení Orli se slavných jmen nezalekli. Už ve 2. minutě mířil Dvořák v dobré pozici vedle. Velký tlak jsme si vytvořili ve dvou přesilových hrách, kdy měli dobré pozice Šembera, Krč a Mann. U hostů hrozila hlavně ligová řada, ale brankář Nimmerrichter byl vždy na místě. Přesto v 18. minutě inkasoval z nenápadné akce. V poslední minutě nám ujel útočník soupeře a náš brankář zneškodnil jak střelu tak následnou dorážku. Úplný závěr patřil Orlům a pouhou sekundu před sirénou vyrovnával Dominik Kačerovský střelou po ledě z levého kruhu.
Trutnov používal ve hře drobné fauly a provokace, což přesný rozhodčí Vrba trestal. Naskytla se nám tak dlouhá přesilovka 5 na 3 či minutová 4 na 3. Naši hráči z nich nic nevytěžili. Přišel trest v podobě dalšího gólů soupeře - 1:2. Naštěstí netrvalo vyrovnání dlouho, protože ve 29. minutě se prvním gólem v sezóně ukázal Michal Šembera střelou z první z pravého kruhu. V 35. minutě navíc Orli využili přesilovku, když pěknou kombinaci zakončoval přesnou střelou Tomáš Markl - 3:2.
Ve 12 sekundě třetí třetiny nastřelil Pejcha tyč a v dalším střídání Trutnov vyrovnal. Orli hráli v těchto fázích s maximálním nasazením, které vyburcovalo i diváky. Dobře jsme bruslili a měli převahu. Šance si vypracovali Šembera, dvakrát Krč a Pejcha. V 54. minutě projel celým hřištěm oslavenec Pražák, ale přestřelil. Zápas se rozhodl v poslední pětiminutovce. V 56. minutě vytvořili naši hráči obrovský závar před brankou hostů a Tomáš Dvořák vstřelil vítězný gól. 76 sekund před koncem si vzali hosté timeout, odvolali brankáře, ale ujížděl jim Dvořák, který byl faulovaný. Orli si závěr pohlídali. V přesilovce ujel Krč a nahrál Michalovi Šemberovi na pátý gól.
Klíčem k výhře byla obrovská bojovnost a nasazení našich hráčů, kteří dokázali uhlídat útok velmi zkušených hráčů soupeře a výborný výkon Kamila Nimmerrichtera v brance.
Za partnera utkání Pekařství Sázava vyhlásil majitel Jiří Kollert nejlepšími hráči utkání hostujícího Šimoníčka a našeho Michala Šemberu. Další domácí utkání hrajeme ve středu od 19:00 proti Hlinsku.

Orli stále stoupají

Mladý tým mužů odehrál nejlepší sezónu od roku 1972.

Junioři Orlů mezi nejlepšími

Naši junioři přes veliké zdravotní komplikace opět odehráli velmi dobrou sezónu.

Junioři porazili Vrchlabí 6:5 na nájezdy

V divokém posledním utkání sezóny dokázali Orli konečně proměnit dobré výkony v nadstavbě ve výhru.