středa 28.09.2022, 18:00

TJ ORLI LanškrounHC Slovan Moravská Třebová

3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Orli těsně prohráli s Moravskou Třebovou 3:4

V prvním domácím utkání muži po zlepšeném výkonu od druhé třetiny dotahovali vedení hostů.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Zedníček, Moučka, Marek, Janík - Pejcha, Řehák, Gildain - Krč, Kačerovský, Šembera - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa - Janků, Cekr, Dubovčí, Blaháček, Kuchař - Horký, Langr, Kavan, Berčák, Fibrich, Cach, Rosecký, Vaňous, Maška.

28. Kačerovský (Janík), 50. Pejcha (Řehák, Pražák), 53. Janík (Kačerovský) - 8. Horký (Janků, Cach), 18. Vaňous (Horký, Cach), 39. Rosecký (Maška), 44. Langr (Fibrich)

Vyloučení 3:5, využití 0:0, oslabení 0:0
Střely 37:41 (10:19, 10:12, 17:10)
Vývoj skóre 0:2, 1:2, 1:4, 3:4

Diváci: 150

Před prvním domácím utkání proběhl ceremoniál, při kterém byl oceněn Jan Řehák, nový kapitán týmu, který načal desátou sezónu v dresu Orlů bez přerušení.
Slušná návštěva viděla v první třetině spíše boj. Hra byla vyrovnaná, ale naši hráči v obraně pod tlakem dost chybovali a pouštěli hosty do nebezpečných situací. Do první šance se dostal Kačerovský, který se protáhl mezi obránci, ale soupeřova brankáře nepřekonal. V 8. minutě Orli ztratili puk v útočném pásmu a hosté z úniku skórovali - 0:1. Domácí se do šancí dostávali těžce. Krč zakončoval dvakrát z blízka, v šanci byl Švub a Dvořák. Byli to ovšem znovu hosté, kteří po zmatcích v naší obraně zvýšili na 0:2. Mohlo být i hůře. Naše šance držel brankář Nimmerrichter několika skvělými zákroky a ve 13. minutě mu pomohla tyčka.
Po přestávce provedl trenér Kužílek několik změn v sestavě, které byly ku prospěchu věci. Orli přidali a hrál se rychlý a pohledný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Začali jsme si vytvářet tlak, který vyústil ve 28. minutě v gól, když Janík na modré krásně našel Dominika Kačerovského mezi kruhy a ten z první snížil na 1:2. Vzápětí prošel až před brankáře individuální akcí Zedníček a dvakrát z blízka zakončoval. Šance měli i hosté. Dvakrát nám ujeli 3 na 1. Obě šance vyřešili naši obránci. První Janík, druhou Zedníček. Ve 38. minutě ujel do sólového nájezdu Švub. Nedal a v dalším střídání skórovali hosté, když těsně před Nimmerrichterem tečovali puk, který nešťastně obloukem zapadl za záda našeho brankáře.
Navíc po velkém závaru v úvodu třetí třetiny Moravská Třebová odskočila na 1:4. Branka naše borce nezlomila. Naopak. Od té doby jsme byli jasně lepší, začali jsme více střílet a hosty dostávali pod trvalý tlak. V obrovském tlaku byl ve výborné pozici Pirkl, hned třikrát Dvořák, ale až kapitán Řehák našel na pravém kruhu Jakubu Pejchu, který svižnou střelou snížil na 2:4. Náš tlak pokračoval. Velmi dobrou střelu měl Pražák a další tlak zakončil gólovou střelou z dálky Michal Janík - 3:4. Trenér hostů si vzal timeout. Náš tlak zbrzdilo přísné vyloučení Kužílka, ale závěrečný tlak byl velký. Bohužel nepomohlo ani odvolání brankáře 52 sekund před koncem. Před řadu dobrých šancí se vyrovnat nepodařilo.
Po slabší první třetině předvedli Orli domácím divákům velmi dobrý výkon, kdy k bodovému zisku nebylo daleko. Během utkání se stále zlepšovali. Partnerem zápasu byli firmy VMK Ústí nad Orlicí a Pekařství Sázava. Jejich zástupci vyhlásili nejlepším hráčem Orlů Dominika Kačerovského.

20 Dvořák Tomáš O 0 0 0 0 1 -1 2   1 0 0 0 0