čtvrtek 03.03.2022, 18:30

HC LitomyšlTJ ORLI Lanškroun

6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Muži zahájili turnaj prohrou v Litomyšli 4:6

V úvodním utkání turnaje O pohár starosty MT prohráli Orli těsně 4:6. Zápas komentuje trenér Radomír Kužílek.

Ehrenberger - F. Kužílek, Pražák, Bureš, Mann, Zedníček, Šlezingr - Pejcha, Řehák, Nastoupil - Švub, Pirkl, Markl - Preisner, Janík, Dvořák. Trenér R. Kužílek

5. Dvořák (Bláha), 7. Edl (J. Voříšek, Jakubec), 22. Jakubec (J. Voříšek, Stoklasa), 25. Stoklasa (Švec), 37. Bažant (Jakubec, Vaňo), 59. ENG Barkóci (Stoklasa, Švec) - 5. Pejcha (Kužílek, Pražák), 33. Švub (Pirkl), 46. PPG Markl, 56. Pražák (Nastoupil, Pejcha)

Vyloučení 4:1, využití 0:1, oslabení 0:0

Řada týmů skončila v krajské lize již v polovině února a řešila, jak prodloužit zápasovou sezónu. Díky iniciativě klubů vznikl turnaj O pohár starosty Moravské Třebové, který prodlouží o měsíc hráčům sezónu. Navíc se hraje bez tlaku a bez emocí.
V Litomyšli poslal Orli do vedení Jakub Pejcha po akci celé pětky. Jenže po pár sekundách bylo vyrovnáno a v 7. minutě domácí vedli 2:1. Po dalších povedených akcích první pětky domácích zvýšili v 25. minutě už na 4:1. Vojta Švub dokázal snížit, ale do přestávky si domácí vrátili třígólové vedení - 5:2. Nejlépe se nám povedla závěrečná třetina. Nejprve využil Tomáš Markl v přesilové hře chybu soupeřovy obrany a v 56. minutě prostřelil Tomáš Pražák od modré vše co mu stálo v cestě a snížil na rozdíl jediné branky. Trenér Radomír Kužílek odvolal dvě minuty před koncem brankáře, ale zkušení domácí do prázdné branky rozhodli.
Další utkání turnaje čeká Orly hned v sobotu 5.3., kdy hrajeme od 17:00 v Moravské Třebové. Doma se pak naši hráči představí ve středu 9.3. od 19:00 znovu s Moravskou Třebovou a v posledním utkání ve středu 16.3. od 19:00 s Litomyšlí.

Ohlasy

Trenér Radomír Kužílek:
Nejdříve musím poděkovat týmům z Litomyšle (jmenovitě Jakubovi Bažantovi) a hlavně Moravské Třebové (panu Jiřímu Kavanovi), kteří přišli se skvělou myšlenkou uspořádat tento turnaj a pomohli nám dořešit náš rébus, jak si prodloužit sezónu po vypadnutí z play-off.
My jsme v utkání nastoupili znovu s pěti juniory, kteří mají tak náročný program, že odehrají v příštích sedmi dnech šest utkání a sotva už na ledě takovou zátěž zvládají. Každé další utkání v A-týmu je ale pro ně velikou příležitostí a zkušeností. Máme také možnost vyzkoušet nové hráče a dát příležitost těm, co v sezóně tolik nehráli. Z tohoto pohledu jsem byl spokojen i s tím, že jsme dotáhli utkání až k powerplay. Bohužel nás trápilo zakončení, kdy jsem soupeře přehráli v počtu střel na bránu, ale opět jsme bohužel chybovali při ztrátách kotoučů při přechodu do útočného pásma nebo v útočném pásmu naši útočníci propadli z obranného postaveni a zkušený soupeř toho využil ke skvělým a rychlým kombinacím, ze kterých skóroval. V powerplay rozhodla naše herní nezkušenost a kvalita první pětky domácích, která nás přehrávala po celé utkání, ale zkusili jsme to.
Na závěr musím říct něco, co jsem nedoufal, že někdy řeknu. Jak malicherné problémy řešíme kolem hokeje a jak je krásné když si kluci nebo děvčata mohou zasportovat a potkat se v soutěžích či závodech si uvědomíme teprve do době války, která se nás bezprostředně týká v době, kdy se denně budíme se strachem o svoje děti a blízké. Ať je mír na celém světě, děti neumírají a nestrádají ve válkách a mohou mít radost se vstřelených branek a vyhraných utkání nebo závodů.