Faltus - F. Kužílek, Pražák, Moučka, Zedníček, Bureš, Mann - Pejcha, Pirkl, Nastoupil - Vogel, Drlík, Švub - Malý, Preisner, Boruch - Radkovský. Trenér R. Kužílek

4. Oppelt (Smékal, Chytráček) - 2. Vogel, 27. PPG Nastoupil (Pražák), 28. Vogel (Švub, Moučka), 32. PPG Moučka (Vogel), 36. Pejcha (Preisner, Radkovský), 44. PPG Vogel (Moučka, Švub)

Vyloučení 5:2, využití 0:3, oslabení 0:0.

Komentář

Ještě vloni druholigový Trutnov bojoval do posledního kola o horní čtyřku tabulky. Orli na jeho led odjížděli bez sedmi hráčů základní sestavy. Naopak se do sestavy vrátila opora obránce Honza Boruch (snad ne jen na jedno utkání) a úspěšnou premiéru v týmu si odbyl další junior Karel Radkovský. Lanškroun se do soupeře od úvodního vhazování zakousl a hned ve svém prvním střídání otevřel skóre Radek Vogel po individuální akci. Zápas se rozhodoval ve druhé třetině. Naši hráči byli lepší a soupeř nás zastavoval jen za cenu faulů. A naši hráči toho dokázali využít. Nejprve zvyšoval v přesilovce Honza Nastoupil na 2:1, 19 sekund po něm přidal další zářez Radek Vogel. Další přesilovku využil ve 32. minutě Honza Moučka a ve 36. minutě poslal Orli do vedení 1:5 Jakub Pejcha. Během osmi minut jsme rozhodli o první tříbodové výhře. Tu potvrdil ve 44. minutě gólem v přesilovce fantasticky hrající Radek Vogel (v utkání 3+1). Zdatně mu sekundoval Jan Moučka (1+2).
Po výborném výkonu tak jdou Orli do čela skupiny o 9. místo, ale výborný výkon budou muset zopakovat ve středu doma proti Moravské Třebové.

Ohlasy

Trenér mužů: Před začátkem druhé části soutěže se nám tým prakticky rozpadl. 7 hráčů nesplňuje nařízení vlády o podmínkách vstupu do sportovních zařízení, do toho marodka včetně mne a na posledním treninku před utkáním v Trutnově, kde začala druhá část soutěže bylo 8 hráčů. V neděli jsme odjížděli ale už s 16 hráči a 2 brankaři. Přitom jsme si byli vědomi,že jedeme na led nejlépe umístěného týmu v Hradecké skupině po první části.

Byly jsme to právě my, kteří jsme při tvorbě Východočeské ligy, což je druhá nejvyšší soutěž v ledním hokeji v těchto krajích, si prosadily to, aby soutěž byla postavena tak, aby se odehrálo co nejvíce výkonnostně vyrovnaných utkání.

Výsledek 6:1 je pro nás fantastický a je to odměna za tvrdou práci této party kluků, kteří dlouhodobě pracují na snaze pozvednout hokej v Lanškrouně. Již minulé výsledky tomu napovídaly a konečně se naše práce se širokým kádrem, kde je zařazeno již 10 juniorů zúročila na výsledku.

Stál a hrál proti nám ale velice kvalitní tým, my jsme uspěli bojovností, nasazením a přesně dodrženou taktikou, kterou jsme pro utkání zvolili. Nebylo to ale vůbec jednoduché utkání a věřím, že v této části soutěže budou všechny utkání takto vyrovnaná. Vítězství nám moc pomohlo s psychického hlediska, ale my pracujeme dlouhodobě na koncepci celoročního programu týmu a herního rozvoje týmu a společně věříme, že tento výsledek nebude ojedinělý a postupně se náš nejmladší tým v soutěži, složený především z vlastních odchovanců a hráčů krajské ligy mužů a juniorů prosadí a bude prosazovat i proti "bohatým" týmů v této soutěži.

Do konce roku nás čekají ještě utkání tento týden doma ve středu v 19.00 s Moravskou Třebovou a potom následující středu v Hlinsku a v neděli v Opočně. Potom odjíždíme s týmem na zimní lyžařské soustředění do Harrachova a pokračujeme se soutěžními utkáními až po Novém roce.