V divoké přestřelce na ledě Moravské Třebové vybojovali Orli jeden bod, přičemž ještě těsně před koncem základní hrací doby dokonce vedli.

Faltus - F. Kužílek, Pražák, Moučka, Bureš, Vyskočil, Zedníček - Pejcha, Řehák, Markl - Drlík, Vogel, Preisner - Švub, Pirkl, Nastoupil - Macháček, Janík, Václavský. Trenér R. Kužílek.

9. Faltus (Langr), 23. Šíp (Langr), 36. Fibrich (Šíp), 37. TS Fibrich, 41. Berčák (Čikl, Kudrna), 43. Berčák (Čikl), 60. PPG Berčák (Faltus, Čikl) - 12. PPG Vyskočil (Vogel), 13. Markl (Pejcha), 27. Nastoupil, 36. Václavský (Drlík, Macháček), 39. Bureš (Drlík), 47. Vogel (Drlík, Kužílek), 59. Pirkl (Švub).

Vyloučení 8:9 (navíc Faltus 10), využití 1:1, oslavení 0:0.

No a pak že to nejde! V posledních utkáních jsme kritizovali nízkou střeleckou produktivitu našich hráčů. A teď dokázali nasázet sedm branek brankáři, který má za sebou i extraligové starty za Vítkovice. Zápas v Moravské Třebové přinesl nezvyklou gólovou úrodu. Do vedení se nejprve dostal Slovan. Ve 12. minutě Martin Vyskočil v přesilové hře potrestal faul Krče a vyrovnal. Za necelou minutu Tomáš Markl skóre otočil na 1:2. V úvodu druhé části domácí vyrovnali, ale v 27. minutě při hře 4 na 4 vrátil vedení Orlům po sólové akci Jan Nastoupil. Ve 36. minutě po ose Michal Macháček - Matěj Drlík zvyšoval Aleš Václavský už na 2:4. Neradovali jsme se dlouho. Během 76 sekund domácí vyrovnali. Do šaten jsme odcházeli přesto ve vedení 4:5, protože z nahrávky výborně hrajícího Matěje Drlíka skóroval Tomáš Bureš. Orli pokračovali ve výborné hře i ve třetí třetině. Skóre se v ní opět přelévalo ze strany na stranu. Hlavní roli měl Tomáš Berčák (5 ligových sezón za Prostějov). Během úvodních dvou minut poslal do vedení opět Slovan. Ve 47. minutě nám znovu sedla hra 4 na 4, kdy po akci Filipa Kužílka s Matějem Drlíkem vyrovnal Radek Vogel - 6:6. Po minutě se nám navíc naskytla téměř dvouminutová přesilovka 5 na 3. Ukončil jí trest za špatné střídání. V 51. minutě měli pro změnu minutovou výhodu 5 na 3 domácí. Ani oni nevyužili. Drama vrcholilo v posledních dvou minutách. V čase 58:28 z nahrávky Vojtěcha Švuba vsítil svůj první a velmi důležitý gól za Orly Oliver Pirkl - 6:7. Bohužel hned po 15 sekundách putoval na trestnou Tomáš Markl za sekání a domácí 30 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnali Berčákem. V prodloužení byli tentokrát šťastnější domácí a v 63. minutě rozhodl Faltus s nahrávky Berčáka.
Naši hráči byli velmi blízko tříbodové výhře. Nakonec z toho byl bod jeden, ale výborný výkon mužstva je příslibem do závěru první části soutěže. Tým hraje zápas od zápasu lépe, ale musí to potvrdit v následujících utkáních s nejbližšími sousedy v tabulce.