středa 29.09.2021, 19:00

TJ ORLI LanškrounHC Chrudim

2:10 (0:2, 0:6, 2:2)

Faltus (29. Ehrenberger) - Kužílek, Pražák, Vyskočil, Bureš, Mann, Macháček - Pejcha, Řehák, Markl - Švub, Vogel, Nastoupil - Marek, Čada, Dohnal

Branky a nahrávky: 57. Nastoupil (Švub), 60. Vyskočil - 5. Plch (Kišš), 14. Dobiáš (Štěpánek, Secký), 25. Kišš (Novák), 26. Dobiáš (Štěpánek, Polák Jan), 27. Kostka (Novák), 30. Dobiáš (Haltuch, Pilař), 33. Koreček, 40. Kostka (Hybeš), 47. Urban (Plch, Novák), 55. Dobiáš (Kišš, Novák)). Vyloučení 1:4, využití 0:0, oslabení 0:0.

Diváci: 63

Stadion: HBM Lanškroun

K úvodnímu domácímu mistrovskému utkání nastoupili Orli v notně oslabené sestavě. Zejména v obranných řadách se improvizovalo, protože chyběli Rozbroj, Moučka a Doležal. Změny v obraně se promítly následně do složení útoků, kde nenastoupili Drlík, Janík a Malý.
Od úvodního vhazování byla Chrudim rychlejší, přesnější a důraznější a brzy šla do vedení. Naši ale  bojovali a snažili se o rychlé protiútoky. Obrovskou šanci měl Jakub Čada, na druhé straně se v 11. minutě vyznamenal brankář Faltus proti dvěma útočníkům soupeře. Ve 14. minutě hosté skóre navýšili, kdežto naše šance vyzněly do prázdna. Ve stejném duchu se neslo i prvních pět minut prostřední třetiny. Jenže pak nastal totální kolaps. Lanškroun inkasoval pět branek za necelých sedm minut. Nepomohl oddechový čas trenéra Kužílka ani střídání brankářů. Třetinu jsme prohráli 0:6, diváci nevěřícně kroutili hlavami a někteří odešli domů. Až nástup do poslední části hry přinesl z naší strany hru, jakou všichni očekávali. Bohužel opět chybělo přesné zakončení. Dvě veliké možnosti měl Radek Vogel, ale branky střílela opět jen Chrudim. Až v samotném závěru našli recept na brankáře hostů přesnou střelou Jan Nastoupil a v poslední minutě důraznou dorážkou Martin Vyskočil.