Jan Ruščák | | A-Tým

Podoba krajské ligy mužů 2024/25

Atraktivní model z uplynulé sezóny bohužel končí.

Koncem března obeslal hradecký krajský svaz kluby dotazníkem s hodnocením herního systému a návrhy na podobu dalšího ročníku ligy mužů. Z podnětů klubů vytvořil tři varianty herních systémů. Z nich měl být na aktivu klubů 6. května vybrán ten, který vyhovuje většině účastníků. Stručně řečeno se jednalo o to, zda zopakoval letošní model nebo se vrátit k předloňskému. Většina týmů požadovala rozšíření play-off na 12 nebo 16 účastníků.

Kluby Pardubického kraje chtěly zopakovat letošní spravedlivý systém, kdy hrál každý s každým dvakrát. Většina týmů Hradeckého kraje ale požadovala rozdělení první poloviny základní části podle krajů a pohrozila případnou neúčastí ve společné lize. Návrat k samostatné Pardubické lize by byl výrazným krokem zpět. Nakonec se tedy bude hrát systémem z předminulé sezóny. Znamená, že se určitě nesetkáme se všemi soupeři.

V lize by mělo hrát 16 týmů. První část základní části proběhne odděleně v krajích. V Pardubické skupině bude 7 týmů, v Hradecké 9 a utkají se každý s každým dvakrát. Nejlepší čtyři z obou krajů vytvoří horní skupinu, ostatní dolní. Znovu se bude hrát dvakrát každý a každým o pořadí před play-off. Tam postoupí všech 16 klubů a celé se bude hrát na 3 vítězná utkání. První kolo proběhne systémem 1-16, 2-15, 3-14 atd.

Soutěž zahájí v neděli 29. září. První polovina základní části se odehraje do konce listopadu. V prosinci a lednu se tato část dokončí v horní a dolní skupině. Týmy Pardubického kraje odehrají v základní části celkem 26 utkání, sousedé 30. Play-off zahájí 2. února a každý tým odehraje 3 až 20 zápasů. Nový mistr bude znám nejpozději 23. března.

Fotogalerie

SpravnySport

Aktuální články

SPORTOVNÍ LÉKAŘSKÉ VYŠETŘENÍ NA SEZÓNU 2024-2025

SPORTOVNÍ LÉKAŘSKÉ VYŠETŘENÍ NA SEZÓNU 2024-2025 (všïchni hráči od ročníku 2015 a starší nutno mít klidové...

Letní soustředění

Týmy Orlů končí společnou letní přípravu.

DEN DĚTÍ PROBĚHL U HALY BÓŽI MODRÉHO ZA ÚČASTI TOMÁŠE FOŘTA

V sobotu 1.6. proběhl u haly Bóži Modrého DEN DĚTÍ - jednotlivá stanoviště FOTBAL, ATLETIKA, HOKEJ, LUKOSTŘELBA, DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ a...