Díky velkému nasazení všech hráčů zdolali muži po výborném výkonu HC Trutnov.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Bureš, Mann, Zedníček, Dvořák - Pejcha, Řehák, Markl - Krč, Šembera, Drlík - Kačerovský, Pirkl, Švub. Trenér R. Kužílek

HC Trutnov:

Krejčí - Z. Křížek, Mostecký, T. Křížek, Chaloupka, Junek, Zákravský, Vácha - Oppelt, Šimoníček, Janoušek, Rada, Vondráček, Vognar, Bureš, Luštinec, Mach, Smékal, Švadlák, Chytráček

Branky: 20. Kačerovský (Pirkl, Švub), 29. Šembera (Krč, Mann), 35. PPG Markl (Řehák, Pejcha), 56. Dvořák, 60. PPG ENG Šembera (Krč) - 18. Mach (Šimoníček), 27. Šimoníček (Vondráček), 42. Bureš (Vácha)

Vyloučení 4:10, využití 2:0, oslabení 0:0
Střely 34:29 ( 13:13, 9:9, 12:7)

Diváci: 60

Úvod utkání obstaralo ocenění domácí opory Tomáše Pražáka, který nastoupil ke dvoustému utkání za muže Orlů a napodobil tak Jana Nastoupila, který dosáhl na stejnou metu vloni.
Hosté přijeli kompletní ze všemi ligovými esy, včetně extraligového Vondráčka (reprezentant ČR do 20 let, 4 sezóny Sparta, 1 sezónu Kometa) či ligovými Šimoníčkem, Luštincem a Chytráčkem (všichni přes 300 zápasů ve 2. lize). Nám naopak chyběli zranění Vogel, Macháček, Janík a Marek a pracovně zaneprázdněný Nastoupil.
Oslabení Orli se slavných jmen nezalekli. Už ve 2. minutě mířil Dvořák v dobré pozici vedle. Velký tlak jsme si vytvořili ve dvou přesilových hrách, kdy měli dobré pozice Šembera, Krč a Mann. U hostů hrozila hlavně ligová řada, ale brankář Nimmerrichter byl vždy na místě. Přesto v 18. minutě inkasoval z nenápadné akce. V poslední minutě nám ujel útočník soupeře a náš brankář zneškodnil jak střelu tak následnou dorážku. Úplný závěr patřil Orlům a pouhou sekundu před sirénou vyrovnával Dominik Kačerovský střelou po ledě z levého kruhu.
Trutnov používal ve hře drobné fauly a provokace, což přesný rozhodčí Vrba trestal. Naskytla se nám tak dlouhá přesilovka 5 na 3 či minutová 4 na 3. Naši hráči z nich nic nevytěžili. Přišel trest v podobě dalšího gólů soupeře - 1:2. Naštěstí netrvalo vyrovnání dlouho, protože ve 29. minutě se prvním gólem v sezóně ukázal Michal Šembera střelou z první z pravého kruhu. V 35. minutě navíc Orli využili přesilovku, když pěknou kombinaci zakončoval přesnou střelou Tomáš Markl - 3:2.
Ve 12 sekundě třetí třetiny nastřelil Pejcha tyč a v dalším střídání Trutnov vyrovnal. Orli hráli v těchto fázích s maximálním nasazením, které vyburcovalo i diváky. Dobře jsme bruslili a měli převahu. Šance si vypracovali Šembera, dvakrát Krč a Pejcha. V 54. minutě projel celým hřištěm oslavenec Pražák, ale přestřelil. Zápas se rozhodl v poslední pětiminutovce. V 56. minutě vytvořili naši hráči obrovský závar před brankou hostů a Tomáš Dvořák vstřelil vítězný gól. 76 sekund před koncem si vzali hosté timeout, odvolali brankáře, ale ujížděl jim Dvořák, který byl faulovaný. Orli si závěr pohlídali. V přesilovce ujel Krč a nahrál Michalovi Šemberovi na pátý gól.
Klíčem k výhře byla obrovská bojovnost a nasazení našich hráčů, kteří dokázali uhlídat útok velmi zkušených hráčů soupeře a výborný výkon Kamila Nimmerrichtera v brance.
Za partnera utkání Pekařství Sázava vyhlásil majitel Jiří Kollert nejlepšími hráči utkání hostujícího Šimoníčka a našeho Michala Šemberu. Další domácí utkání hrajeme ve středu od 19:00 proti Hlinsku.

34 Bureš Tomáš O 0 0 0 1 2 -1 0   0 0 0 0 0