Loko Česká TřebováTJ ORLI Lanškroun

5:9 (2:4, 0:2, 3:3)
Jan Ruščák | | Junioři

Junioři vyhráli v České Třebové vysoko 9:5

Důležitou výhrou Orli výrazně posílili naději na účast ve finálové skupině ligy.

Háněl - O. Peškar, Jáneš, O. Pražák, Zedníček, Šedý - M. Peškar, Verner, Šudoma - Novotný, Pospíšil, Fišer - Dohnal. Trenér Jirků.

Branky a nahrávky: 5. Novotný (O. Peškar), 5. Fišer (Pospíšil), 10. Zedníček (Šedý), 17. PPG O. Peškar (Novotný), 32. Fišer (Pospíšil), 34. PPG Novotný (O. Peškar), 42. Novotný (Pospíšil), 44. PPG O. Peškar, 57. Jáneš (Novotný, Pospíšil)

Po týdnu si mladí Orli zopakovali souboj s Lokomotivou a i v České Třebové dokázali vyhrát o čtyři branky. Lanškroun šel do vedení dvěma slepenými góly v 5. minutě, které dělilo 48 sekund. Dvoubrankový náskok potom držel až do poloviny utkání, kdy dalšími dvěma góly zvýšil na 2:6. Ve zbytku času potom Orli utkání kontrolovali a domácí začali ztrácet nervy. Trestné lavice už nevychladly a rozhodčí Kalina rozdělil celkem 57 trestných minut (37:20), přičemž domácí Adam Novotný jich sám nabral 27 (2+5+do konce za hrubost). Na naší vysoké výhře se nejvíce podíleli autor hattricku Matyáš Novotný (3+2), obránce Ondřej Peškar (2+2) a útočníci František Pospíšil (0+4) a Radek Fišer (2+0). Klíčem k úspěchu byly tři využité přesilovky. Po výborném výkonu celého týmu se náš tým v boji o druhou postupovou příčku do finálové skupiny ligy odpoutal od svého soupeře už o 6 bodů. Čelo tabulky: 1. Choceň 30, 2. Orli Lanškroun 19, 3. Česká Třebová 13.
Další utkání odehrají junioři doma v pátek 24. 11., kdy od 19:00 hostíme tým HHK Velké Meziříčí.