TJ ORLI LanškrounLoko Česká Třebová

3:5 (0:3, 2:0, 1:2)

TJ ORLI Lanškroun:

Holík - O. Pražák, J. Jirků, M. Peškar, O. Peškar, Zedníček, Šedý - Bednář, Jáneš, Fišer - Dohnal, Verner, Dostál - Novotný, Pospíšil, Šudoma - Hanzlíček. Trenér P. Jirků

Branky a nahrávky: 34. Jirků (Zedníček), 35. Jáneš, 46. PPG Novotný (Verner, O. Peškar)

Komentář

V utkání již o nic nešlo, což ale neomlouvá náš výkon, zejména v první třetině. Orli soupeře již třikrát výrazně porazili, ale tentokrát vyrobili tolik chyb a ztrát kotoučů, že se vyhrát nedalo, přestože byli daleko hokejovější. V 5. minutě inkasovali junioři hned po buly a po pouhých devíti sekundách po chybě znovu. Po matném výkonu přišla v 17. minutě další branka v naší síti po dorážce střely. Nepomohlo nám trestné střílení ve 24. minutě ani šest přesilovek. Až ve 34. minutě se trefil od modré Jakub Jirků. Po minutě byl faulován Martin Jáneš, kterého obránce stáhl oběma rukama k ledu jako chobotnice. Rozhodčí faul neviděl a Jáneš odpověděl nejlépe, jak mohl - gólem na 2:3. Bohužel v úvodu třetí části  po opakovaném nedůrazu Lokomotiva zvýšila na 2:4. Nejsvětlejším okamžikem Orlů byla výborně sehraná přesilovka ve 46. minutě kdy Verner našel křižnou přihrávkou Matyáše Novotného a ten střelou z první snížil na 3:4. Po další chybě v 55. minutě hosté rozhodli.
Pozitivem byl návrat po zranění do sestavy po 50 dnech Oldřicha Vernera (odehrál velmi dobrý zápas).