TJ ORLI LanškrounHC Stadion Vrchlabí

6:5 sn (5:3, 0:2, 0:0, 1:0)
Jan Ruščák | | Junioři

Junioři porazili Vrchlabí 6:5 na nájezdy

V divokém posledním utkání sezóny dokázali Orli konečně proměnit dobré výkony v nadstavbě ve výhru.

Háněl - Jáneš, J. Jirků, Zedníček, T. Hrdina - Dohnal, Novotný, Fišer - Verner, Pospíšil, Šedý - M. Peškar, Dostál. Trenér P.Jirků.

Branky a nahrávky: 2. Dostál (M. Peškar), 9. Novotný (Šedý, T. Hrdina), 14. PPG Šedý (T. Hrdina, Pospíšil), 15. Verner (Pospíšil), 19. T. Hrdina, 60. T. Hrdina (rozhodující nájezd).

Dohrávané utkání nadstavby proti Vrchlabí bylo pro naše juniory posledním zápasem sezóny. Na pořadí v tabulce už nemohlo mít žádný vliv. Zřejmě pod tímto faktem se v první třetině strhla gólová přestřelka, kdy se na bránění moc nehledělo. Orli se třikrát dostali do vedení po gólech Tadeáše Dostála, Matyáše Novotného a Vojtěcha Šedého (v přesilovce), jenže Vrchlabí vždy zanedlouho odpovědělo vyrovnáním. Až na gól Oldřicha Vernera z 15. minuty odpověď nenašlo. Naopak v 19. minutě zakončil gólem sólo přes celé kluziště Tomáš Hrdina - 5:3. O přestávce zřejmě oba trenéři hráčům vysvětlili, že se v hokeji také brání a obraz hry se změnil. Začaly dominovat obrany. Orli měli stálou převahu, ale neproměnili žádnou z velkých šancí. Devadesát sekund před přestávkou tak skórovali hosté, když dorazili puk odražený od tyčky naší branky. Po dalších 34 sekundách už bylo srovnáno. Naše převaha pokračovala i ve třetí části, šance měl i soupeř, ale skóre se už nezměnilo. Rozhodovaly tak opět nájezdy, které pro Orly rozhodl v osmé sérii Tomáš Hrdina. Nakonec tak přišla konečně výhra a mohlo jich být vzhledem k dobrým výkonům v nadstavbě více. Skončila sezóna, se kterou panuje spokojenost. Díky kluci!