Junioři prohráli s Jaroměří na nájezdy 4:5

Junioři otočili stav z 0:3 na 4:3, ale v dramatickém závěru se radovali hosté.

TJ ORLI Lanškroun:

Holík - O. Pražák, J. Jirků, Zedníček, Šedý - Novotný, Jáneš, Fišer - O. Peškar, Verner, Dohnal - Dostál, Šudoma, Hanzlíček. Trenér P. Jirků.

Branky a nahrávky: 25. Dohnal (O. Peškar), 46. PPG O. Pražák (Jirků), 51. PPG Novotný (Jirků), 52. Fišer (O. Pražák)

Komentář

V HBM se hrál velmi rychlý a na juniory kvalitní hokej. Přes vyrovnaný úvod se do vedení dostali už ve 3. minutě hosté. Postupně získávali převahu. Jejich rychlost nám činila potíže a tak jsme museli bránit čtyři oslabení za sebou. Ta se podařilo ubránit, ale přesto se odcházelo do kabin už za stavu 0:2. Ve 22. minutě pak Jaroměř přidala třetí branku a s Orly to nevypadalo dobře. Zanedlouho Patrik Dohnal zblízka snížil, naše hra se zlepšila a hra vyrovnala. Ve 40. minutě fauloval Novotný, ale Holík nařízené trestné střílení zlikvidoval. Ve třetí části Orli dokázali využít své úvodní dvě přesilovky. Ve 46. minutě dorazil střelu od modré Ondřej Pražák a v 51. minutě prokázal přehled Matyáš Novotný - 3:3. Po minutě tečoval šikovně do sítě střelu Pražáka od modré Radek Fišer a Orli vedli 4:3. V čase 57:55 byl celkem brutálně faulován u naší střídačky Martin Jáneš. Náš tým měl tak možnost v podstatě po konce času kontrolovat utkání. Bohužel se v čase 59:27 dopustil faulu Dohnal (i když soupeř hodně přihrál). Jaroměř odvolala 33 sekund před koncem brankáře a hrála 5 na 4. Orli ještě vyhodili na zakázané uvolnění a pouhých 5 sekund před koncem inkasovali po tvrdé střele Krištofa - 4:4. O vítězi tak rozhodly nájezdy. Za nás se trefil Novotný, jenže hosté skórovali třikrát a odváží si z Lanškrouna výhru.
Škoda. Lanškroun bojovností dokázal obrátit stav, ale v závěru ztratil vyhrané utkání.