Orli přivezli z Břeclavi tři body

Po výborném a disciplinovaném výkonu vyhráli junioři na dalekém jihu 6:3.

TJ ORLI Lanškroun:

Háněl - O. Pražák, O. Peškar, Zedníček, J. Jirků - Bednář, Jáneš, Fišer - Dohnal, Pospíšil, Šedý - Dostál, Novotný, Šudoma. Trenér P. Jirků.

Branky a nahrávky: 4. Bednář (O. Peškar), 20. Jáneš (Bednář), 26. Dohnal (Pospíšil), 28. Pospíšil, 31. Pospíšil, 34. PPG O. Peškar (Pospíšil)

Komentář

Až do Břeclavi si zajeli junioři pro důležité tři body. Domácí sice vstřelili první gól, ale po minutě vyrovnal Pavel Bednář. Jen pět sekund před první přestávkou potom poslal Orly do vedení Martin Jáneš. Hned v prvním střídání druhé třetiny Břeclav vyrovnala. O osudu utkání rozhodla pětiminutovka mezi 26. až 31. minutou, kdy náš tým třikrát skóroval. Nejdříve střílel Patrik Dohnal a po něm dvakrát projel kluzištěm s gólovou tečkou František Pospíšil. Ve 34. minutě v přesilovce uzavřel účet na 6:3 Ondřej Peškar. O výhře rozhodla disciplína našich hráčů. Břeclav měla pět vyloučených a Orli jediného v úplném závěru. Zápas se povedl Františkovi Pospíšilovi (2+2).
Důležitou výhrou se naši junioři vzdálili v tabulce třetí České Třebové už na devět bodů. Pět kol před koncem základní části tak výrazně posílili naději na druhé místo, zaručující účast ve finálové skupině ligy.