Po nepovedeném úvodu druhé třetiny ztratili muži úvodní zápas druhé části ligy.

SK Třebechovice p. O.:

Vaněk - Souček, Mlateček, Plíhal, Kostka, Kellner - Jušta, T. Drašnar, Wolf, Netušil, Menyhárt, Sajdl, J. Drašnar, Javůrek, Zahradník. Trenér Kudrna.

Řoutil - F. Kužílek, T. Pražák, Marek, Nastoupil, Bureš, Šlezingr - Pejcha, Řehák, Markl - Šembera, Janík, Drlík - Švub, Pirkl, Dvořák - Krč, Kačerovský, Gildain. Trenér R. Kužílek.

Branky: 10. Javůrek (Sajdl, Souček), 21. Wolf (T. Drašnar), 22. Zahradník (Netušil, Mlateček), 27. PPG Netušil (Menyhárt, Mlateček), 30. Menyhárt, 39. Wolf (T. Drašnar), 50. Netušil (Mlateček) - 24. Drlík (Kužílek), 32. Švub (Řoutil, Pirkl), 48. Drlík (Šembera), 53. Markl (Pejcha)

Vyloučení 2:3, využití 1:0, oslabení 0:0.
Střely na branku 40:34 (15:10, 17:7, 8:17).

Diváci: 125

Úvodní zápas druhé části ligy v Třebechovicích přinesl v první třetině vyrovnaný hokej. Orli měli častěji puk na holích, ale šance domácích byli mnohem nebezpečnější. V zápase nás držel výborný brankář Pavel Řoutil. V 5. minutě lapil střelu ze dvou metrů a v 8. minutě zlikvidoval sólový nájezd útočníka soupeře, který unikl naší obraně. V 10. minutě jsme se dostali pod tlak a opakovaně nedokázali dostat puk z obranné třetiny až domácí skórovali. Hned po gólu nám opět unikl útočník Třebechovic do sólového úniku. Řoutil opět skvěle chytil a zneškodnil i dorážku dalšího útočníka v tandemu. V 16. minutě vyrobil náš útok bílých přileb závar před brankou domácích, jenomže z rychlého protiútoku jel sám na Řoutila další domácí hráč. Náš brankář opět vše zachránil.
Hrubě nám nevyšel start do druhé třetiny. Orli nedokázali pokrývat útočníky soupeře kolem naší branky a inkasovali hned ve 23. sekundě a znovu po minutě - 0:3. Trenér Kužílek si vzal oddechový čas, aby hráče uklidnil. Ve 24. minutě zavezl kotouč za branku Třebechovic Kužílek a našel volného Matěje Drlíka, který trefil přesně pod horní tyč - 1:3. Pak bohužel putovali na trestnou lavici krátce po sobě Markl a Janík a domácí využili přesilovku 5 na 3. Navíc po ztrátě puku před Řoutilem domácí v polovině utkání navýšili na 1:5. Radovali jsme se ve 32. minutě. Po ose Řoutil - Pirkl se dostal dlouhým pasem do dobré pozice Vojtěch Švub a přesnou střelou po ledě snížil na 2:5. Ve 38. minutě nastřelil Bureš tyčku a z protiútoku Třebechovice znovu navýšili na 2:6. Ve druhé třetině byli domácí lepší a pěti brankami rozhodli o výhře.
Orli se nevzdali a ve třetí třetině si dokázali vytvořit velkou převahu. Domácí najednou nevěděli kam dřív. Ve 47. minutě zužitkoval nahrávku Šembery druhým gólem v utkání Matěj Drlík - 3:6. V 50. minutě zůstal po zákroku Řoutila puk na brankové čáře a hlavní rozhodčí uznal spornou branku. Náš výborný výkon v této časti hry byl potvrzen dalším gólem. Pejcha vyslal do nájezdu Tomáše Markla a ten s přehledem proměnil do horního rohu - 4:7.
Slušně hrané utkání jsme ztratili čtyřmi inkasovanými brankami během deseti minut druhé třetiny. Výkon v poslední části je příslibem do dalších zápasů.