Díky střelecké impotenci prohráli Orli v Chocni.

HC Spartak Choceň:

Valenta - Novák, Rudy, Knytl, Kalous, Pecháček, Šeda, Pazdera - Prachař, Krejza, Polák, M. Pilař, Lichtág, L. Pilař, Farkas, Michalec, Procházka, Adámek.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Křivohlávek, Nastoupil, Bureš, Zedníček - Pejcha, Řehák, Markl - Kačerovský, Šembera, Krč - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek.

Branky: 6. Prachař (L. Pilař, Novák), 10. PPG Krejza (Polák), 10. Lichtág (Knytl), 33. Krejza (Polák), 45. Krejza (Polák, Prachař), 50. PPG Krejza (Polák, Kalous) - 17. PPG Markl (Kužílek, Pejcha)

Vyloučení 4:6, využití 2:1, oslabení 0:0.
Střely 41:34 (18:13, 12:10, 11:11)

Diváci: 328

Utkání předcházely zdravotní komplikace. Po zranění Macháčka se v minulém utkání zranili další dva hráči Janík a Marek. V obraně tak nastoupili tři junioři.
Po oboustranně opatrném úvodu skórovali domácí v 6. minutě, když obrana nedůsledně hlídala prostor u branky a Prachař střílel kolem brankové tyče. Po gólu Orli hráli v útlumu. V 10. minutě potrestala Choceň vyloučení Křivohlávka a po půlminutě po dalším zaváhání naší obrany vedl Spartak už 3:0. Domácí byli v těchto fázích jasně lepší. Do hry nás vrátila přesilovka v 15. minutě. Po jejím skončení měl šanci Šembera. V 17. minutě využili Orli přesilovku, když nahrávku Kužílka proměnil v gól Tomáš Markl. Závěr třetiny jsme hráli v oslabení neboť po krosčeku Křivohlávek ještě vyhrál bitku s domácím Polákem. V oslabení skvěle prokličkoval Kužílek, ale gól nedal.
V přestávce trenér Kužílek nenechal v sestavě kámen na kameni. Hráli Kužílek, Pražák, Křivohlávek, Zedníček, Bureš, Nastoupil - Pejcha, Řehák, Šembera - Švub, Pirkl, Kačerovský a Krč, Markl, Dvořák. Orli viditelně ožili a byli lepší než soupeř. Z tlaku měli šance 2x Šembera, Dvořák, Markl a megašanci Kačerovský. Nedali jsme a po ojedinělé chybě skóroval domácí Krejza. Vzápětí se nám naskytla 86 sekundová přesilovka 5 na 3, ve které Orli nic nevymysleli. Ve 37. minutě naši hráči konečně skórovali, ale rozhodčí gól neuznal pro postavení hráče v brankovišti.
Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná. Ve 45. minutě zvýšila Choceň na 5:1. Pak jsme ubránili oslabení 3 na 5, ale v následné klasické přesilovce potrestal Krejza šestým gólem faul Krče.
Dostali jsme lekci z produktivity a přes poměrně vyrovnanou hru vysoko prohráli. Za čtyři minuty mezi 6. až 10. minutou Orli třikrát inkasovali po nedůsledném obsazování útočníků soupeře. Ve druhé části jsme byli lepší a přesto tuto část pohráli 0:1. Třetí třetina byla vyrovnaná herně i na střely, ale opět skórovala jen Choceň. V utkání exceloval čtyřgólový Jan Krejza.
Teď nás čeká v sedmi příštích kolech šest domácích utkání. To první v neděli 27.11. od 17:00 proti HC Trutnov.

34 Bureš Tomáš O 0 0 0 0 2 -2 0   0 0 0 0 0
28 Dvořák Tomáš O 0 0 0 0 2 -2 0   0 0 0 0 0
96 Kačerovský Dominik U 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0
10 Krč Tomáš U 0 0 0 0 1 -1 2   1 0 0 0 0
76 Křivohlávek Milan O 0 0 0 0 1 -1 6   3 0 0 0 0
7 Kužílek Filip U 0 1 1 1 2 -1 0   0 0 0 0 0