neděle 13.02.2022, 17:00

TJ ORLI LanškrounHC Spartak Polička

3:4 sn (2:0,1:2, 0:1, 0:0)

V prvním čtvrtfinále prohráli Orli s Poličkou 3:4 na nájezdy

I v silně oslabené sestavě Orli přehrávali Poličku, ale nakonec prohráli na samostatné nájezdy.

Kaplan - F. Kužílek, Pražák, Doležal, Bureš, Mann, Zedníček - Pejcha, Řehák, Nastoupil - Švub, Pirkl, Markl - Drlík, Macháček, Janík. Trenér R. Kužílek

8. Pejcha (Kužílek), 16. Janík, 37. Nastoupil (Kužílek) - 29. TS Štola, 30. Elis (Kunstmüller), 50. Jindra (Malenovský), 65. rozhodující SN Kunstmüller

Vyloučení 3:6, využití 0:0, oslabení 0:0

Největší drama prvního čtvrtfinále finále O pohár V. Martince proběhlo už před zápasem. Trenérovi chyběli brankáři Faltus a Ehrenberger, obránci Moučka, Křivohlávek a Vyskočil a útočníci Vogel, Šembera a Marek. Naopak se do sestavy po 14ti zápasové absenci vrátil útočník Michal Janík. Do branky tak nastoupil junior Martin Kaplan a vedl si dobře, když vyřešil řadu nepříjemných situací. Hrál se rychlý hokej se spoustou šancí na obou stranách. Orli si vypracovali převahu. V 8. minutě našel Filip Kužílek před brankou neobsazeného Jakuba Pejchu, který prostřelil brankáře hostů a vedli jsme 1:0. Šance měl i Spartak a v 10. minutě zazvonila za Kaplanem tyčka. V 16. minutě oslavil návrat do sestavy Michal Janík, když zblízka pověsil puk pod horní tyčku - 2:0. V závěru třetiny motala s Poličkou druhá lajna. Nejprve nastřelil Švub tyč a po chvíli po závaru na brankovišti hostů stejný hráč ve velké šanci nezakončil přesně. I po přestávce jsme měli více ze hry. V 26. minutě se do velice dobré pozice dostal Pirkl, ale nedal. V polovině utkání jsme si bohužel vybrali slabší minutu. Nejprve ujíždějícího útočníka hostů zastavil Doležal jen za cenu faulu a z nařízeného trestného střílení hosté snížili. Za pouhých 49 sekund přehrála Polička naši třetí řadu a v situaci 3 na 1 vyrovnala. Trenér Radomír Kužílek si vybral oddechový čas, aby hráče uklidnil. Ve 37. minutě našel perfektní křižnou přihrávkou výborně hrající Filip Kužílek u tyčky volného Jana Nastoupila, který s přehledem zakončil. Opět jsme vedli 3:2. Ve 46. minutě opět úřadovala druhá řada. Pirkl se dostal do výborné pozice a ještě ji vylepšil přihrávkou na volného Markla, který ze dvou metrů netrefil. V 50. minutě přišel trest, když po skvělé zahrané kombinaci Polička vyrovnala. Do konce základní hrací jsme měli ještě dvakrát výhodu přesilové hry. Ty nám, ale dnes vůbec nešly. Přišlo prodloužení, ve kterém jsme drželi puk velkou jeho část. V největší šanci v 62. minutě po akci dvojice Pirkl - Švub tancoval puk po brankové čáře, ale gól nepadl. Rozhodovaly tak až nájezdy, ve kterých zkušení útočníci hostů vyškolili oba naše střídající juniory v brance a první utkání vyhráli.
I v oslabené sestavě naši hráči podali velmi dobrý výkon plný bojovnosti a obětavosti. Bohužel vzhledem vývoji utkání jsme měli rozhodnout už v základní hrací době. Šancí bylo dost.