Oslabení muži v posledním utkání nástavby nestačili doma na Poličku.

Kaplan - F. Kužílek, Pražák, Doležal, Moučka, Křivohlávek, Bureš - Marek, Švub, Václavský - Markl, Macháček, Nastoupil - Radkovský, Mann, Zedníček - Preisner. Trenér R. Kužílek

7. Macháček, 31. Křivohlávek - 40. Tobiáš (Jindra), 41. Boštík (Tobiáš, Jindra), 43. Tobiáš (Nečas), 59. ENG SHG Jindra

Tresty 2:5, využití 0:0, oslabení 0:1

K dohrávce druhé části soutěže nastoupili oba týmy nekompletní. Nám chyběly útočné opory Pejcha, Pirkl, Drlík a Vogel. K dispozici nebyli ani oba brankáři Faltus a Ehrenberger, takže v brance dostal šanci junior Martin Kaplan. Přesto měli Orli od začátku utkání převahu. V 7. minutě vyřešil Michal Macháček přečíslení 3 na 2 přesnou střelou do šibenice a vedli jsme 1:0. Stejný hráč o 3 minuty později po pěkné individuální akci nastřelil tyčku. Orli měli i další šance. Ve 12. minutě jedovka Filipa Kužílka těsně minula tyčku a chvíli na to vyrobil veliký závar před brankou Poličky náš třetí útok. Převaha pokračovala i ve druhé třetině. Ve 22. minutě jel Markl sám neúspěšně na brankáře a v 25. minutě nezužitkoval výborné postavení Václavský. Ve 31. minutě si Milan Křivohlávek udělal z hráčů Poličky kuželky. Prokličkoval celým kluzištěm a blafákem překonal i brankáře - vedli jsme 2:0. Vzápětí mohl skóre navýšit Nastoupil. Škoda zmařených příležitostí. V poslední minutě druhé třetiny Orli nezvládli vhazování v našem obranném pásmu a Polička snížila. Navíc hned v prvním střídání třetí třetiny přečíslila naši první lajnu a bylo vyrovnáno. Domácí se snažili rychle vyrovnat, jenže ve 43. minutě se dostala pod tlak třetí lajna a hosté vedli 2:3. Polička byla ve třetí části lepší a Orlům jakoby docházely síly. Velikou možnost na vyrovnání jsme měli v 51. minutě, když se nám naskytla více než minutová přesilovka 5 na 3. Nevyužili jsme. Závěr byl zbytečně vyhecovaný. V 53. minutě byl faulován po odpískání zezadu kapitán Pražák, po něm i Křivohlávek a bylo tam více podobných zákroků. Naši hráči ovšem nebyli schopni vytvořit nějakou smysluplnou kombinaci a důraznou koncovku. Polička průběh kontrolovala. V závěru jsme měli výhodu přesilovky, kterou jsme posílili odvoláním brankáře, ale Spartak uzavřel skóre střelou do prázdné branky.
Přes porážku lze vyzvednout bojovnost a nasazení všech hráčů, které ovšem tentokrát na výhru nestačily. Brankář Martin Kaplan zanechal velmi dobrý dojem, v poli byl nejnebezpečnějším naším hráčem Milan Křivohlávek. Snad se tým dá před nedělním startem play-off zdravotně do pořádku.